На парафіяльно-молодіжному таборі парафії с. Угорники пізнали життєвий шлях митрополита Андрея


Молодіжно-парафіяльний табір, організований при парафії Святого великомученика Юрія с. Угорники, Південно-східного протопресвітеріату м. Івано-Франківська, який тривав протягом семи днів.

Тематикою і метою проведення табору було вивчення життєво-духовного подвижництва митрополита Андрея Шептицького, значення його духовної праці для розвитку Церкви і України за прикладом  християнських цінностей; виховати у дітей бажання щоденно практикувати християнські цінності, розпалити дух патріотизму та любові до Бога та Батьківщини України, за прикладом життя митрополита Андрея Шептицького.

У таборі взяло участь 67 таборувальників віком від 7-16 років, які були розділеними на три команди і протягом табору старались набрати якомога більше відзнак для перемоги (переможців було визначено на завершення табору). Місце проведення стало с. Яблуниця Івано-Франківської області на базі відпочинкового комплексу «Карітас-Спес Україна».

Для досягнення мети і завдання у таборі використовувалися методичні поради підручників Патріаршої катехитичної комісії: методичні матеріали для проведення літніх християнських таборів «Дорогою добра і краси», приурочених до 150-го ювілею від дня народження митрополита Андрея Шептицького та медіа-ресурси, для закріплення пройденого матеріалу.

Згідно з розробленою програмою, діти мали щоденну Літургію (пізнали римо-католицький обряд, а діти римо-католики пізнали греко-католицький обряд, через спільні Богослужіння у таборовому храмі), спільні молитви, дві духовні науки тематичного спрямування: християнські цінності і як приклад життєвий епізод митрополита Андрея Шептицького, а відтак практичні вправи згідно пройденого матеріалу. 

Практичні заняття розвинули у дітей креативне мислення і творчий підхід до справи, а саме: з пройденого матеріалу, кожна команда, щоденно, мала висвітлити тематику дня через малюнки на папері, ліплення з пластиліну, малюнки на асфальті крейдою, театр пантомім, праця з свічками (створення герба табору) та інше.

Не забувалося в таборі про фізичний стан дітей: щоденна ранкова руханка, спортивні естафети, футбольний турнір, похід у гори (діти подолали вершину гори «Хом’як» - не забутні враження).

Цікавим став день пам’яті «Небесної Сотні». Після перегляду двох фільмів «Майдан» діти відобразили свої пережиття у малюнках на асфальті, а відтак пам'яті загиблих були запущені у небо ліхтарики.

Заключним днем стала подячна Літургія, підведення підсумку занять, вручення пам’яток табору  для кожного учасника (магніт з зображення Митрополита Андрея та підписом табору, значки-символіки України та прапорці України), а увечері спільна ватра та барбек’ю.

У суботу переможці та всі учасники відвідали ТК «Буковель», взяли участь у екскурсії, покаталися на витягаг та зробили спільне фото для історії.

ФОТОРЕПОРТАЖ

п. Богдан Монастирецький



23 Липня 2015 p.
©http://briz.if.ua/