Прикарпатські військові льотчики удосконалюють свою майстерність


Прикарпатські військові авіатори продовжують удосконалювати свою майстерність.

Прикарпатські військові льотчики удосконалюють свою майстерність

Льотні зміни відбуваються в середньому двічі на тиждень і мають подвійне завдання: з одного боку – навчання молодого покоління пілотів, удосконалення майстерності вже навченого льотного складу, а з іншого – підготовка до міжнародних навчань «Безпечне небо – 2015», які відбуватимуться на Івано-Франківському летовищі у жовтні цього року за участю польських військових авіаторів.

Поспостерігати за черговою льотною зміною випало також і кореспонденту БРІЗу.

Польоти відбувалися на літаках двох типів – бойовому винищувачі МіГ-29УБ та учбових літаках чеського виробництва Л-39.

«Зараз іде підготовка, планові польоти. – коментує подію тимчасово виконуючий обов’язки командира 114 бригади тактичної авіації підполковник Геннадій Василенко, - У нас кожна льотна зміна – це крок вперед: підготовка молодого льотного складу, удосконалення льотних навичок тим складом, який вже підготовлений».

Зі слів офіцера, літна зміна, на якій нам вдалося побувати, присвячена, насамперед підготовці молодого льотного складу. «Це лейтенанти, старші лейтенанти, які почали літати на літаку Л-39 і уже дійшли до повітряних боїв з ударними літаками. – продовжує підполковник Василенко, - Зараз даємо їм наліт. Потім будемо пересідати на бойовий літак МіГ-29 і далі будуть вони вже після підготовки певної будуть нести бойове чергування, захищати повітряний простір нашої держави».

Як стверджує т.в.о. командира бригади, для того, щоб молодий льотчик пересів з учбового Л-39 на бойовий МіГ-29, йому необхідно налітати 150 годин. У звичному режимі такий «стаж» пілот в середньому може налітати за 3 – 4 роки. В той же час, і льотчики, які сьогодні літають, - насправді не є новачками. У кожного з них вже є певний запас годин нальоту, тож надолужувати доводиться лише ті години (у кого 20, у кого 30 годин), що їх не вистачає пілоту.

Втім, літали цього дня не лише молоді лейтенанти. Паралельно відбувався процес удосконалення льотної майстерності досвідчених пілотів. Так, журналісти мали змогу спостерігати за виконанням фігур пілотажу літаком МіГ-29УБ, на якому один з досвідчених пілотів проходив перевірку на отримання допуску в якості інструктора з атаки наземних цілей із складних видів маневрів.

Фоторепортаж



23 Липня 2015 p.
©http://briz.if.ua/