На Прикарпатті прокуратура облікувала 5066 злочинів


Про це повідомляє кореспондент БРІЗа з посиланням на головного прокурора області Владислава Братюка: "Впродовж І півріччя 2015 року в області обліковано 5066 злочинів, що майже на третину більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Суттєво збільшилась кількість тяжких та середньої тяжкості злочинів. Основною причиною росту злочинності є стрімке зростання кількості корисливих злочинів (74,6%) та злочинів проти власності, в тому числі грабежів (68,5%)."

Більшість злочинів цієї категорії складають крадіжки (88,5%). Послаблення оперативної роботи щодо протидії злочинам вказаної категорії відображається у відсотку їх розкриття, який складає тільки 13%.

Викликає значне занепокоєння зростання злочинів проти громадського порядку (61%), а також проти життя та здоров’я (кожне восьме).

Значному росту злочинів даних категорій сприяли прорахунки в координаційній діяльності, неналежна профілактична робота правоохоронних органів, органів влади та місцевого самоврядування, погіршення економічного стану в країні.

Потребує активізації діяльність правоохоронних органів щодо виявлення злочинів у сферах господарської та службової діяльності. Послаблено роботу щодо виявлення та розкриття кримінальних правопорушень у земельній сфері та сфері бюджетних відносин.

Недостатньою є оперативна, профілактична та роз’яснювальна робота правоохоронців, спрямована на виявлення необлікованої зброї та боєприпасів, оскільки кожний четвертий облікований злочин цієї категорії є дріб’язковим фактом добровільної здачі зброї населенням.

Не сприяє захисту конституційних прав громадян необґрунтована тяганина під час досудового розслідування правоохоронними органами кримінальних проваджень, внаслідок чого збільшується їх залишок, допускаються факти незаконного притягнення до кримінальної відповідальності (міста Івано-Франківськ, Калуш, Городенківський та Снятинський райони).

Проблемним залишається питання відшкодування збитків, заподіяних злочинними посяганнями, в першу чергу в слідчих ГУ ДФС в області, якими забезпечено відшкодування менше половини збитків.

Органами ДФС в області не викрито жодної злочинної групи.

Не виявлено жодного організованого угрупування у бюджетній, банківській, кредитно-фінансовій сферах, пов’язаних із державними закупівлями і торгівлею людьми.

У зв’язку з цим було детально проаналізовано недоліки у роботі правоохоронців та заслухано пояснення окремих керівників.

На нараді голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук наголосив на важливості піднятих питань та запевнив, що з боку місцевого самоврядування, на сьогодні, є повна взаємодія з правоохоронними органами. «Я не сумніваюсь у вашій професійності. Велике бажання, щоб спільні дії приносили результат в очах суспільства», - наголосив Олег Гончарук.

Окрім того, голова ОДА зазначив, що додаткових заходів потребує мобілізаційна робота та профілактика щодо можливих провокаційних дій.

Підводячи підсумки наради, прокурор області акцентував увагу присутніх на активізації їхньої роботи та, у свою чергу, гарантував підтримку у всіх законних починаннях.
За результатами наради прийнято постанову, якою затверджено чіткий план спільних заходів спрямованих на підвищення ефективності роботи.



20 Липня 2015 p.
©http://briz.if.ua/