Студенти університету є активними учасниками волонтерської програми «Лікар Свято»


Завдяки співпраці кафедри загальної та клінічної психології, освітньо-благодійного проекту «Янголи поруч» філософського факультету та Регіонального методично-організаційного моніторингового центру з телемедичними консультаціями з лютого місяця поточного року на базі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні діє програма «Лікар Свято». На даний час учасниками волонтерського руху програми є студенти 1–4 курсів філософського факультету спеціальностей «психологія», «філософія», «соціологія» та студенти спеціальностей «соціальна педагогіка», «політологія» нашого університету.

З часу дії програми відбулося кілька робочих зустрічей, на котрих обговорювалися такі важливі аспекти відповідального волонтерства як: візія програми, засоби та цілі волонтерства в лікарні, особливості та виклики волонтерської  роботи у медичному закладі. Мета програми «Лікар Свято» – це організація психологічного супроводу хворих дітей в умовах лікувального закладу засобами сміху та ігротерапії. Тому важливим є навчання студентів-волонтерів сучасним психотехнікам роботи з дітьми залежно від віку.

У березні місяці поточного року волонтери програми пройшли перші навчальні заняття з психологічного супроводу хворих дітей «Лікар Свято» на базі Регіонального методично-організаційного моніторингового центру з телемедичними консультаціями Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні.  Навчання провели завідувач Центру, лікар-педіатр вищої категорії, заслужений лікар України Оксана Іванівна Манюх, психолог Марія Ярославівна  Дзюбинська. Спікери ознайомили присутніх з психологічними особливостями хворих дітей, специфікою роботи психологічної служби дитячої клінічної лікарні та основними напрямками волонтерської діяльності в умовах дитячих лікувально-профілактичних закладів. На базі лікарні також пройшов навчальний тренінг «Розвиток навичок роботи з дітьми в лікарні», який провели львівські колеги-волонтери з Благодійного фонду «Доктор Клоун» Тетяна Данилів та Олег Коваль. Завданням тренінгу було не лише розповісти про історію та принципи роботи БФ «Доктор Клоун», а й поділитись практичними навиками імпровізації, навчити волонтерів працювати в команді та довіряти своїм партнерам по роботі.

У рамках програми «Лікар свято» на філософському факультеті нещодавно відбувся черговий майстер-клас для волонтерів на тему «Гра як засіб ефективної взаємодії з дітьми в умовах лікарні», який підготувала та провела доцент кафедри загальної та клінічної психології Мирослава Миронівна Кулеша-Любінець. Під час майстер-класу Мирослава Кулеша-Любінець детально проінформувала учасників про особливості психоемоційного стану дітей різного віку, які перебувають на стаціонарному лікуванні, розкрила основні проблеми міжособистісного спілкування з хворими дітьми та їх родичами.

Волонтери програми «Лікар свято» відвідують хворих дітей щотижня з 16-ої години, саме в час, коли немає лікувальних процедур. Після зустрічей з дітьми волонтери обговорюють проведений час, свої перемоги та невдачі.

Науковими консультантами даної волонтерської ініціативи є координатор освітньо-благодійного проекту «Янголи поруч» філософського факультету, доцент кафедри релігієзнавства, теології і культурології Ореста Тарасівна Возняк  та  доцент кафедри загальної та клінічної психології Мирослава Миронівна Кулеша-Любінець.



10 Липня 2015 p.
©http://briz.if.ua/