Проект "Стоп корупції": івано-франківцям пропонують долати корупцію через інтернет


В Україні і на Прикарпатті зокрема багато хто займається боротьбою з корупцією на професійному рівні; в той же час пересічний громадянин, який у повсякденному житті зіштовхується з корупційним свавіллям, подекуди не знає, до кого йому необхідно звернутися по захист своїх прав або ж як зробити так, щоб його скарга не загубилася у бюрократичних нетрях чи не потонула у морі «кругової поруки» правоохоронців. В цьому переконані громадські активісти Володимир Басалига, Петро Шкутяк, Тарас Случик та Сергій Янчук. Вони запропонували власний варіант, як вони вважають, виходу із даної патової ситуації.

Проект "Стоп корупції": івано-франківцям пропонують долати корупцію через інтернет

Запропонований ними проект «Стоп корупції!» сьогодні було презентовано прикарпатським журналістам.

Як зауважив автор ідеї – Володимир Басалига, метою нового проекту є «створити платформу для успішного чи якнайефективнішого подолання корупції в Івано-Франківській області».

Планується, що ініціатива реалізовуватиметься двома шляхами: через інтерактивний веб-портал www.stopcor.if.uaта через телефонну «гарячу лінію» (0342) 74-23-42. В обох випадках кожен громадянин, який став жертвою корупційних діянь або знає про факти корупції може звернутися на вказані ресурси, або написавши на сайт, або ж зателефонуваши за телефоном «гарячої лінії» і виклавши сутність вчиненого корупційного діяння. В подальшому таку інформацію буде оцінено і перевірено професійними юристами, а в разі її підтвердження вона, по-перше, буде опублікована на вказаному інтернет-ресурсі, а по-друге – спрямована у вигляді депутатського звернення до відповідних правоохоронних структур.

«Чим цей проект відрізняється від інших, - прокоментував нову ініціативу один з її координаторів громадський активіст Тарас Случик, - є дуже багато організацій, які почали професійно боротися з корупцією на рівні тендерів… тощо, але пересічному мешканцеві нема куди поскаржитись».

Зі слів пана Случика, надмірна бюрократія, «кругова порука» у правоохоронних органах, а часто-густо і відсутність у потерпілої особи достатніх юридичних знань для того, щоб грамотно скласти скаргу, призводить до того, що в ряді випадків така скарга або ж губиться десь у документообігу, або ж скаржник може розраховувати максимум на відписку без якихось більш-менш серйозних наслідків для чиновника-корупціонера.

Інша справа – якщо така скарга прийде у вигляді депутатського звернення, буде складена професійними юристами та ще й перебуватиме на контролі у керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради.

Як зауважили активісти, до партнерства з проектом зголосилася Івано-Франківська обласна державна адміністрація, деякі юридичні фірми та Юридичний інститут Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.

На початку в якості пілотного проекту ініціативу планується апробувати у місті Івано-Франківську, де координувати її реалізацію буде депутат обласної ради Петро Шкутяк. Власне, за його підписом і надсилатимуться до правоохоронних структур депутатські звернення, у яких до правоохоронців учасники проекту доноситимуть факти корупційних діянь, викладені у скаргах громадян. Однією з важливих місій, які він планує реалізувати за допомогою проекту депутат вважає підвищення поінформованості місцевих жителів про механізми протидії корупції. «99% людей, які зіштовхнулися з корупцією, як виявилось, навіть не знають, що можна зробити в напрямку перешкоджання їй», - пояснює пан Шкутяк свою позиції.

До речі, автори проекту планують максимально популяризувати його серед населення краю. Вже виготовлені інформаційні флаери з адресами веб-сайту проекту та телефону «гарячої лінії». Крім того, вже незабаром у державних та комунальних установах міста Івано-Франківська, місцевих органах влади – там, де пересічні мешканці найбільше стикаються з проявами корупції – з’являться відповідні інформаційні плакати формату А3.

Наскільки ефективним механізмом протидії корупції виявиться новий проект – покаже час.



6 Липня 2015 p.
©http://briz.if.ua/