В Івано-Франківську підбили підсумки проекту "Через творчість до професії"


«Через творчість до професії». Під такою дещо незвичною для серйозної соціальної програми назвою в Івано-Франківській та Львівській областях протягом 2011 року реалізовувався соціальний проект з впровадження інноваційних послуг для учнів старших класів шкіл-інтернатів для дітей-сиріт. Підбити підсумки запровадження проекту сьогодні зібрались його організатори на Прикарпатті – активісти громадської організації «Лада» та їх партнери – представники львівської громадської організації «Ліга соціальних працівників». Івано-Франківських обласного та міського центрів соціальних служб для молоді.

Реалізація проекту відбувалась в декілька етапів і мала на меті підвищити конкурентоспроможність випускників шкіл-інтернатів для дітей-сиріт Прикарпаття та Львівщини при працевлаштуванні шляхом застосування інноваційних методик професійного орієнтування на набуття навичок самостійного життя. На першому етапі фахівці проекту навчали соціальних працівників новітнім технологіям роботи з дітьми, таким як арт-терапія та «форум-театр». На другому етапі соціальні працівники, що пройшли навчання, вже самі впроваджували зазначені методики у практичній роботі з вихованцями інтернатних закладів. Зокрема, відбулась ціла низка профорієнтаційних семінарів для учнів випускних класів. Крім того, кожна група учнів разом з соціальним працівником поставила виставу за технікою «форум-театру», яку наприкінці грудня було презентовано на фестивалі «Форум-театру» в Івано-Франківську.

 

«Завдяки тому, що в Івано-Франківській та Львівській області реалізовувався проект «Через творчість до професії»., - коментує Леся Дикун – керівник проекту, голова ГО "Лада", - до нас прийшла нова технологія. Це дуже важливо. Адже завдяки навим метотодикам, зокрема таким, як «форум-театр» наші соціальні працівники мають змогу краще розпізнати дитячі душі, познайомитись з їх внутрішнім світом. Діти стали учасниками гри, кульмінація якої – момент, коли глядач з залу зміг замінити будь-якого головного актора».

 

Зі слів пані Дикун, юні актори (а до участі в проекті залучено учнів-старшокласників Угорницької та Тлумацької шкіл-інтернатів Івано-Франківської, а також Турківської та Старосамбірської шкіл-інтернатів Львівської області) не тільки показують поставлені ними вистави своїм однокласникам та товаришам по навчанню в інтернаті, а й дітям з інших шкіл, що сприяє полегшенню спілкування між однолітками, а відтак і соціалізації дітей, позбавлених сімейного тепла та батьківської турботи, у суспільстві за межами інтернатівських стін.

 

Сергій БІЛИЙ

 

Фоторепортаж



12 Січня 2012 p.
©http://briz.if.ua/