Понад шістдесят науковців протягом двох днів розмірковуватимуть в Івано-Франківську про засади і моделі розвитку сучасної Української держави


26 червня в Івано-Франківську розпочала свою роботу Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Держава у теорії і практиці українського націоналізму». Участь у ній візьме 62 науковця з усієї України. Серед учасників і японський дослідник, доцент університету Кобе Гакуін Окабе Йошіхіто, доповідь якого у вимірі паралелей із Японією присвячена процесу становлення в Україні ліберальної гегемонії на фоні боротьби національних та неоколоніальних політичних сил.

Організаторами наукової конференції спільно виступили Асоціація політичних наук України, Науково-дослідний інститут українознавства МОН України, Інститут гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ, Інститут політичної освіти  та Міжнародна благодійна установа Центр національного відродження імені Степана Бандери.

Власне, це вже шоста за ліком конференція, що відбувається в рамках обговорення теми "Ідеологія українського націоналізму на сучасному етапі розбудови Української держави".

Як відзначає ініціатор її проведення Олександр Сич, актуальність теми цьогорічної конференції зумовлена передусім потребами осмислення та наукового обґрунтування процесів державотворення на сучасному етапі розвитку Української держави. Особливої значущості додає спроба науковців проаналізувати проблемні аспекти національного розвитку на тлі гострих внутрішньосистемних та зовнішніх викликів, що постали перед українським суспільством після завершення Революції Гідності та внаслідок російської військової агресії на південному сході країни. У своїх доповідях учасники конференції обґрунтовують причини, існуючий стан та моделі подальшого розвитку Української держави.

«Боротьба за зміст Української держави на сучасному етапі значною мірою визначає суть політичного процесу в ній, суб’єктами якого є три політичні табори: український національний, неоколоніально-проросійський, ліберально-космополітичний. Кожен із них у відповідності до своїх світоглядних засад має відмінне бачення, якою б мала бути та які завдання виконувати Українська держава», - наголошує Олександр Сич, акцентуючи увагу на різновекторності світоглядних засад діючих сьогодні ключових політичних суб’єктів.

З-поміж відомих науковців у конференції участь візьмуть зокрема: доктор політичних наук, професор кафедри політології та державного управління Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Валентин Малиновський (м. Луцьк), доктор історичних наук, професор кафедри політичних наук Київського національного університету будівництва і архітектури Василь Деревінський (м. Київ), доктор політичних наук, професор кафедри політології Одеського національного політехнічного університету Елла Мамонтова, кандидат економічних наук Надія Мельтюхова (м. Харків), доктор філософських наук, професор кафедри філософії Київського університету ім. Бориса Грінченка Ярослав Пасько (м. Київ), кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Тадей Яценюк (м. Чернівці) тощо.

Сама конференція працюватиме за п’ятьма основними напрямками:

1. Українська держава у творчій спадщині передвісників та ідеологів українського націоналізму.

2. Український націоналізм і боротьба за Українську державу та її сучасне становлення.

3. Безпекова політика Української держави.

4. Політичні, правові та соціально-економічні основи Української держави.

5. Культурно-духовні основи Української держави.

Нагадаємо, стежити за пленарним засіданням конференції можна в режимі онлайн:

-          Радіо «Карпати FM» - http://player.odtrk.if.ua/

-          Відео на Ustream-каналі Богдана Досюка - http://www.ustream.tv/channel/bogdan-dosiuk-live



26 Червня 2015 p.
©http://briz.if.ua/