Росії доведеться відповідати власними активами на втрачене українцями майно - експерт


Таку думку в ефірі програми Live телеканалу News One висловив член Економічного дискусійного клубу, директор Інституту ім. Олександра Поля Володимир Панченко.

Як приклад, економіст наводить історію з російською нафтовою компанією «ЮКОС», акціонери якої домоглися арешту російських активів за кордоном, вимагаючи виконання рішення Гаазького арбітражного суду. «Десять років ішов цей суд, і ніхто, навіть сам Михайло Ходорковський (колишній власник компанії), не вірив, що можна взагалі виграти у держави Росії. Тому кримчанам і донеччанам теж треба ретельно зберігати усі документи по власності. Зараз сепаратисти позаймали там офіси, склади, будинки. За все це, можливо, відповість Російська Федерація. Це не буде простий процес, але він може закінчитися перемогою. Не обов’язково буде конфіскація російського майна і за рахунок цього повернення втраченого на Донбасі – це ідеальний варіант. Будуть арешти російського майна за спільними позовами великої кількості людей. Росію це, зрештою, дратуватиме, і вона буде змушена повертати майно. Це досить складна юридична історія, але вона може мати результат», - зауважив Володимир Панченко.

Коментуючи висловлювання колишнього міністра фінансів Росії Олексія Кудріна про те, що частка російської економіки у світовій до 2020 року скоротиться до 2,7 відсотка, що є мінімальним рівнем за всю новітню історію Російської Федерації, Володимир Панченко зазначив, що російська економіка має сировинний характер. Частка сировинних товарів у валовому продукті становить 75-78 відсотків, ще більша вона в експорті, і при цьому - абсолютна залежність від імпорту. У країн з сировинною економікою та низьким технологічним рівнем перспективи не райдужні – вони приречені бути сателітами розвинутих країн.

Арешт російських активів за кордоном – це, швидше, не економічний, а геополітичний удар, який показує, що Росія опиняється в глибокій політичній ізоляції, а не тільки в економічній кризі, вважає економіст. «Для України насправді це добре – у тому сенсі, що стримуватиме Росію від прямого військового вторгнення», - підкреслив Володимир Панченко.

Прес-служба «Економічний дискусійний клуб»



23 Червня 2015 p.
©http://briz.if.ua/