Івано-Франківська ОДА та Федерація плавання України підписали Меморандум про співпрацю


Івано-Франківська обласна державна адміністрація та Федерація плавання України співпрацюватимуть заради розвитку плавання на Прикарпаття.

Відповідний меморандум заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк та віце-президента Федерації плавання України Володимир Шумілін підписали сьогодні в приміщенні Івано-Франківської ОДА.

Ігор Пасічняк та Володимир Шумілін. Фото: прес-служба ІФОДА

Як зауважив пан Шумілін, Прикарпаття стало однією з перших областей, які відгукнулися на пропозицію Федерації плавання України щодо реалізації підписання

«Мова йде про розвиток регіональної програми плавання», - говорить віце-президент ФПУ. З його слів, така програма має на меті скоротити шлях світових напрацювань у сфері розвитку плавання до окремих регіонів України.

«Ми сьогодні розуміємо, що Київ, Міністерство спорту як орган, який в принципі повинен розвивати спортивні програми, не до кінця виконує, свої зобов’язання. – зазначає спортивний функціонер, - Тому мова йде сьогодні про скорочення шляху компетенцій і програм, і планів, що робляться у світі. Щоб ці плани дійшли до кожного регіону окремо. Як раніше було? Міністерство спорту, Міністерство регіонального розвитку, обласні ради, потім далі, далі». Як наслідок, справа не вельми рухається.

У свою чергу, запропонована Федерацією плавання України «Регіональна програма розвитку плавання» забезпечує співпрацю ФПУ безпосередньо з структурами на місцях та максимально швидке доведення кращих світових компетенцій, програм та планів на місця.

Одразу після підписання Меморандуму Федерацією буде проведено детальний аналіз перспектив та можливостей розвитку плавання в області, її районах та населених пунктах. Буде визначено, у якому населеному пункті на скільки мешканців скільки води потрібно для розвитку плавання, скільки басейнів і які це повинні бути басейни. Далі із залученням фахівців Міжнародної федерації плавання та спортивних маркетологів – людей з міжнародною освітою та досвідом, які займаються експлуатацією платних басейнів – буде проведено детальний аналіз басейнів і для кожного басейну будуть розроблені рекомендації, що необхідно для того, щоб такий басейн функціонував беззбитково з частковим лише залученням коштів місцевого бюджету тощо.

«Сьогодні треба добиватись щоб плавальний басейн працював у режимі самоокупності», - підсумовує пан Шумілін. З його слів, на розвиток програми зазвичай відводиться піврічний термін, після чого відбуватиметься її громадський захист.

На даний час меморандуми про співпрацю з Федерацією плавання України вже підписали п’ять областей. Серед них: Київська, Чернівецька, Рівненська та Харківська області.

«Є дуже реальна оцінка нашого стану теперішнього. – прокоментував підписання Меморандуму Ігор Пасічняк, - Подобається що і на рівні України Федерація плавання України аналізує наші басейні. Якщо ми на такому рівні – я би сказав навіть науковому – підходимо до цього питання, я впевнений що буде результат». Зі слів заступника голови ОДА сьогодні важливо, щоб плавання у нас стало не просто видом спорту, а частиною економіки.

Фото прес-служби ІФОДА



19 Червня 2015 p.
©http://briz.if.ua/