Міфологізовувати туризм на Прикарпатті планують за допомогою "Восьмого чуда світу"


 

Прикарпатський туризм треба міфологізовувати, - вважає ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігор Цепенда, який висловив свою думку з даного приводу під час вчорашньої прес-конференції. Зі слів керівника ПНУ, міфологізація є сьогодні важливим складовим елементом розвитку туристичної галузі в Європі і світі, де складено тисячі гарних легенд про різного роду камені та пам’ятки, що в свою чергу приваблюють до цих пам’яток величезні юрби туристів та паломників з усього світу.

Як стверджує пан Цепенда, на Прикарпатті також є унікальні артефакти, які б могли зацікавити прихильників містики і старовини з багатьох куточків нашої країни та з-за кордону, проте ми ще не вміємо їх гарно подати.

Одним з перших кроків на цій стежці може стати створення туристичного маршруту «Восьме чудо світу», про що очільниками університету вже досягнуто попередніх домовленостей з керівництвом туристичного комплексу «Буковель». Йдеться про піший туристичний маршрут до сакральних пам’яток на горі Піп Іван Чорногірський та розташованих поруч гір Смотрич і Вухатий камінь. Як стверджує пан Цепенда, саме в цій місцині, серед мальовничої прироби Чорногірського хребта, на думку директора Інституту історії і політології ПНУ Миколи Кугутяка, розташовувалось понад тисячу років тому одне з трьох найбільших слов’янських святилищ, описаних в Х сторіччі арабським мандрівником і енциклопедистом Абуль-Хасаном Алі ібн Хусейном, відомим як Аль-Масуді.   

Сьогодні там працюють археологи, які досліджують розташовані на вершинах і схилах гір численні камені, багато з яких містять, на думку вчених, сліди обробки.

«Вони дійсно виконані людськими руками, - говорить пан Цепенда про артефакти, якими багато Прикарпаття, - і несуть неймовірну енергетику. Тільки ми ще поки що не вміємо це продати».



31 Травня 2012 p.
©http://briz.if.ua/