Завдяки унікальному кораблю «Юрій» Дністровський каньйон – знову суднохідний


Унікальний корабель, що при вазі 20 тонн і довжині 12 метрів має осадку всього… 30 сантиметрів, розробили фахівці туристичного оператора «П’ята стихія». Тож тепер річка Дністер у частині Дністровського каньйону – найбільш мальовничій її частині – вперше з 1960 року знову стане судноплавною.

Василь Буджак (зліва) та Володимир Мазур (посередині) на прес-конференції

Про це сьогодні, під час прес-конференції розповів директор туроператора «П’ята стихія» Володимир Мазур.

Пан Мазур нагадав, до 1960 року Дністер був судноплавним аж до Галича. «У нас в Галичі причалювали кораблі, - зазначив керівник туроператора, - але з кожним роком – і це проблема будь-яких прісноводних річок – вони зменшуються, вони міліють, і тому Дністровський каньйон вже давним-давно не є суднохідним». Відтак милуватися цим «сьомим чудом України», власне, з води досі можна було лише сплавляючись на плотах, адже для повноцінного судноплавства потрібно, щоб глибина річки була не меншою, ніж метр. Але ж не для усіх любителів споглядання краси рідної природи екстрим сплаву на плотах є прийнятним.

Та тепер ця проблема – вже не проблема і сплав по Дністровському каньйону з екстремального туризму поступово набуває рис максимально комфортного відпочинку.

Сприяє цьому новітня розробка винахідника Юрія Шпіцера, реалізована ним у співпраці з командою інженерів з Києва та Львова. Побудований ними корабель «Юрій» є унікальним поєднанням надлегких матеріалів (алюміній, пластик тощо) та новітніх технологій. Маючи, як вже зазначалося, масу у 20 тонн при довжині 12 метрів та ширині понад 5 метрів, осадка цього плоскодонного судна становить всього 30 сантиметрів, що робить його воістину унікальним у світі. «30-сантиметрову осадку не дає жоден корабель у світі», - з гордістю констатує В.Мазур.

Корабель має дві палуби, три каюти загалом на 10 спальних місць (дві – чотиримісні і одна – двохмісна) і усе необхідне для забезпечення максимального комфорту: є гаряча і холодна вода, опалення, вай-фай тощо. Завдяки наявності опалення і гарячої води судноплавний сезон «Юрія» є значно довшим, ніж сезон сплаву на плотах: він починається з 1 квітня і закінчується 1 листопада, в той час, як сплав на плотах триває максимум до вересня і через холод не дає можливість насолодитись краєвидами Дністровського каньйону в період «золотої» осені. При цьому судно може здійснювати походи як за, так і проти течії річки. І це також одна з важливих його переваг перед плотами.

Рух судна здійснюється за рахунок гребного колеса на кшталт тих, що мали славнозвісні, оспівані Марком Твеном пароплави на річці Місcісіпі. Колесо обертається під дією потужного японського двигуна.

Судно зареєстровано в Українському суднореєстрі і це, на переконання керівника туроператора, - найкраща гарантія безпеки подорожей на його борту. Адже Український суднореєстр – дуже суворий. Фактично тут вимоги безпеки, передбачені для морських суден, застосовано до суден річкових.

Крім того, корабель «Юрій» запатентовано як винахід, що не має аналогів у світі, і його власники вже ведуть перемовини з колегами з низки інших країн щодо продажу технології. Адже мілководні річки є всюди, а отже і потреба у мілководних екскурсійних суднах також є.

Команда «Юрія» складається з трьох осіб – кваліфікованого капітана, матроса та кока. Усі троє пройшли необхідну підготовку, а компанія-власник судна має відповідну ліцензію на перевезення.

«По Дністру плаває дуже цікавий, дуже гарний, приємний кораблик», - поділився своїми враженнями від туристичної новинки голова Городенківської районної державної адміністрації Василь Буджак. Він також зауважив, що завдяки зусиллям «П’ятої стихії» в очолюваному ним районі тепер є не тільки власне екскурсійне судно, а й справжній, перший на Прикарпатті порт – у відомому руїнами старого замку селі Раковець.



15 Червня 2015 p.
©http://briz.if.ua/