У ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ РОЗКРИЛИ ТАЄМНИЦЮ ПЕРЛІВ!


В Івано-Франківську пройшов четвертий захід клубу поціновувачів дорогоцінного каміння «Самоцвіти», на зустрічі розповіли  всі секрети натуральних перл. Та проводили наукові досліди.

У народі кажуть, що перли - це сльози Ангелів, які плачуть через людські гріхи. А ще існує думка, що це промені місяця, які закам’яніли попавши в роззявлені  роти довірливим молюскам.

Чи знали ви, що перлина - це випадковість, яка спричинена попаданням в мушлю піщинки або піску. З кожним роком піщинка обволікається прошарками перламутру і збільшується в розмірі.

В давнину перли добували з морських глибин. Чоловіки занурювалися на глибину 40-50 метрів. З 15 століття перли почали культивуватися людьми. Найбільшим світовим постачальником перл є Китай (95%). Ферми є 2 типів, які вирощують прісноводні і морські перлинки. Морська молюска вирощує тільки одну перлинку, а прісноводна – до десяти.  Саме тому морські перли є дорожчими за прісноводні. Справжні чорні перлини добувають на Таїті, а решту кольорової гами (кремові, сині, зелені, рожеві та чорні) утворюють шляхом тонування під ультрафіолетом.  

 Перли вважаються  «живими», їх вік складає в середньому 60-80 років, а потім вони помирають (висихають і тріскають). Вони складаються на  2/6 з води, бояться постійної спеки, лаку для волосся, парфумів та сигаретного диму. Проте, щоб вони зберігали свою красу їх потрібно носити достатньо часто.

Найбільша в світі перлинка важить біля 10 кілограм, має неправильну форму і діаметр близько 30 см. Перли грушоподібної  форми називаються «барокко» і зазвичай вкладаються в кольє. Молодим дівчатам більше пасують перли менших розмірів, а жінкам з короткою шиєю – трішки довші і більші за розміром. Хочете бути а тренді? Тоді довгі низанки перлин зав’язані на ґудз (такі були актуальні в епоху арт-деко) довершать ваш образ.

Перевірили перли на натуральність одним із наступних способів:

1.      Потерти намистинкою по поверхні зуба. Якщо відчувається легенький скрип – це натуральні перли. Якщо скрипу немає і намистинка проходить дуже гладко, то це імітація.

2.      Намистинку кидають на тверду поверхню і дивляться на скільки вона пружня, чи високо підскакує.

3.      Якщо всі намистинки однакові і досконалі, то це швидше всього імітація, адже в природі немає повторів.

4.      Якщо дві сусідні намистинки потерти одну об одну до утворення порошку, то провівши пальцем намистинка має залишитися без дефектів.

5.      Найпростіший і достовірніший метод визначення справжності перлини – це показати її гомологу. Гомолог - фахівець, який знає все про каміння.

Можна перевірити натуральність науковим способом - взяти одну натуральну перлинку, розбити і оглянути вміст; помістили кусочки перлини в 9% оцтовий розчин і на власні очі побачити, як вона розчиняється у ньому. 

Вважається, що споглядання на перлини заспокоює психіку, приносить душевну рівновагу і душевний спокій. Перли - еліксир молодості, відганяють меланхолію і турботи, відновлюють втрачені сили, зберігають красу. Це символ процвітання та благополуччя.

Слідкуйте за анонсами на нашому сайті www.самоцвіти.if.ua

До нових зустрічей!



13 Червня 2015 p.
©http://briz.if.ua/