Чеки івано-франківського сміттєзвалища сьогодні заповнені небезпечним фільтратом на 40%


Чеки івано-франківського сміттєзвалища на сьогоднішній день заповнені приблизно на 40%, а відтак цьогоріч є потреба у скиданні фільтрату на міські очисні споруди.

Про це повідомив днями директор комунального підприємства «Полігон ТПВ» Юрій Мороз.

При цьому, цьогоріч керівництво «Полігону» не лише має намір позбутись небезпечного фільтрату, а й розрахуватись з комунальним підприємством «Івано-Франківськводоекотехпром» за використання можливостей міського комплексу очисних споруд для його утилізації, в тому числі розрахуватись з боргами за минулий рік. Принаймні в цьому Ю.Мороз запевнив генерального директора КП «Івано-Франківськводоекотехпром» на нещодавній оперативній нараді в мерії.

Зі слів керівника «Полігону ТПВ», на сьогоднішній день заборгованість підприємства перед водоканалом за минулий рік становить 99 тисяч гривень. Скільки коштів сплатити за цьогорічне скидання фільтрату – буде видно після завершення операції.

Нагадаємо, вже кілька років поспіль КП «Полігон ТПВ», з метою перекачки небезпечного фільтрату, який залишається після перегнивання сміття у чеках сміттєзвалища, використовує наданий Кафедрою військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу збірний польовий трубопровід. Перед процесом перекачки його щоразу збирають протяжністю від полігону для захоронення побутових відходів (поблизу села Рибне, Тисменицького району) до комплексу міських очисних споруд, що у селі Угринів, того ж району.

До того мали місце кілька випадків розливу фільтрату, зокрема, після весняного танення снігів або сильних дощів, що загрожувало потраплянням небезпечної речовини до місцевих водойм, річок, підземних вод з перспективою переростання в екологічне лихо.5 Червня 2015 p.
©http://briz.if.ua/