На Прикарпатті презентували кращі практики місцевого самоврядування


Кращі практики місцевого самоврядування у сферах надання публічних послуг, енергозбереження та енергоефективності, розвитку бізнесу та співробітництва громад було презентовано прикарпатцям в рамках однойменного семінару з обміну досвідом, який відбувався на Івано-Франківщині 24 – 25 травня.

На Прикарпатті презентували кращі практики місцевого самоврядування

Семінар було організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Програмою Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» за сприяння Івано-Франківської обласної та Старолисецької сільської рад.

Захід відбувався у два етапи. Перший етап (24 травня) передбачав ознайомчий візит учасників до села Старий Лисець, Тисменицького району, де тамтешня громада на чолі з сільським головою Анатолієм Лущаком продемонструвала свої здобутки у сфері розвитку місцевого самоврядування. Другий етап відбувався 25 травня на базі Івано-Франківської обласної ради і передбачав презентацію учасникам кращих практик місцевого самоврядування  з різних регіонів України.

Участь у роботі семінарі взяли голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук, Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонбуду Лілія Попова, директор обласного Офісу реформ Дмитро Дзвінчук, керівник Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування» Андрій Гук, експерти Програми, представники органів місцевого самоврядування як з Прикарпаття, так і з інших регіонів України.

«В Україні почалися перші реальні кроки щодо реформування місцевого самоврядування. – відзначив у вступному слові директор Офісу реформ Дмитро Дзвінчук, - І, не зважаючи десь на нерозуміння, незнання, все одно чітке, сильне, спроможне і субсидіарне місцеве самоврядування є запорукою існування могутньої економічно ефективної Української держави».

На Прикарпатті презентували кращі практики місцевого самоврядування

Як зауважив керівник Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» Андрій Гук, Рада Європи спільно з Урядом України визначили питання посилення місцевого самоврядування в Україні як один з пріоритетів на 2015 – 2017 роки. Саме тому, в рамках співпраці з РЄ Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства запровадило всеукраїнський конкурс кращих практик місцевого самоврядування, а з поточного року також почало практикувати ознайомчі візити для представників місцевих громад у ті регіони, де вже є такі позитивні напрацювання.

Перший такий візит було здійснено до Республіки Болгарія та Республіки Молдова. Другий – до міста Тростянець та до Полтавської області. «Сьогодні третій такий візит», - говорить пан Гук. І це показово, що він прийшовся саме на Івано-Франківську область, адже саме наша область, як зауважив голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук і його слова підтвердила представник Мінрегіонбуду Лілія Попова, є сильний «є сильна своїми традиціями місцевого самоврядування».

В ході другого дня семінару свої здобутки учасникам та гостям презентували представники міста Івано-Франківськ (заступник начальника управління економічного та інтеграційного розвитку міського виконавчого комітету Володимир Устинський у розділі «Влада і бізнес: сприяння партнерство» представив практику «Купуємо івано-франківське – даємо роботу івано-франківцям» та запровадження практики підписання Меморандуму про співробітництво підприємств роздрібної торгівлі та підприємств харчової галузі міста, ІІІ місце на конкурсі 2014 року); міста Вінниця (практика «Надання послуг мешканцям на якісно новому рівні» у розділі «Ефективне управління і надання громадських послуг», І місце на конкурсі 2012 року); міста Комсомольск, Полтавської області (практика «Реабілітація дітей-інвалідів м. Комсомольск на основі об’єднання зусиль та ресурсів громад та бізнесу» у розділі «Співробітництво громад: об’єднання зусиль та ресурсів», І місце на конкурсі 2013 року); село Старий Лисець, Тисменицького району (сільський голова Анатолій Лущак у розділі «Місцеві ресурси: пошук та мобілізація на користь громади. Енергозбереження та енергоефективність» презентував практику «Запровадження енергоефективних заходів на території Старолисецької сільської ради шляхом використання місцевих природних ресурсів», І місце на конкурсі 2013 року).



25 Травня 2015 p.
©http://briz.if.ua/