Руслан Панасюк озвучив основні проблеми, які заважають об'єднанню територіальних громад


Недостатня поінформованість щодо сутності реформи, опір сільських голів, небажання районних очільників керуватись розробленою методикою та банальне побоювання місцевих громад. Такими є, зі слів керівника апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації Руслана Панасюка, основні проблемні питання, що сьогодні заважають ефективно реалізовувати в області адміністративну реформу, зокрема в частині добровільного об’єднання територіальних громад.

Руслан Панасюк та Дмитро Дзвінчук на прес-конференції

Відповідну інформацію чиновник озвучив на сьогоднішній прес-конференції за результатами формування Перспективного плану об’єднання територіальних громад Івано-Франківської області.

«Як і очікували, все ж таки є недостатність інформації, - зазначив пан Панасюк, - немає повної картини. Навіть моментами ми бачили що є бажання до змін, але нема пориву зрозуміти, що несуть з собою зміни».

Зі слів керівника апарату облдержадміністрації, робота над вирішенням цієї проблеми ведеться і триватиме надалі. З метою якнайширшого доведення необхідної інформації спеціально створеною в області робочою групою, аналогічними робочими групами у районах широко залучено до активного обговорення реформи громадських активістів. Наступним же своїм завданням Р.Панасюк вбачає донесення переваг реформи, змісту реформи до кожного мешканця.

З вище вказаною проблемою тісно пов’язана інша – сільські голови не завжди є союзниками реформ. «І як би там не було, але іноді помічаємо, - говорить чиновник, - що є небажання сільських голів до реформ і є страх що повноваження сільських голів будуть обмежені».

Третьою проблемою, з якою зіштовхнулись члени робочої групи, є та обставина, що не всі районні державні адміністрації робили свої напрацювання у відповідності до розробленої методики. Свою негативну роль тут зіграла певна містечковість деяких громад, коли більше чи менше село бажає бути адміністративним центром, не маючи при цьому ні необхідної інфраструктури, ні ресурсів.

Є й такі проблеми, які потребують законодавчого вирішення. Наприклад, деякі громади не бажають об’єднуватись, побоюючись втратити належні їм майно і ресурси. Крім того, не завжди громади готові об’єднуватись у межах одного нині чинного району. Деякі, зокрема, такі села є у Верховинському, Снятинському, Косівському районах, воліли б об’єднатись з сусідами, що територіально відносяться до інших районів і наводять для цього достатньо резонні аргументи.

«Ті проблеми, які ставлять у багатьох населених пунктах іноді потребують законодавчого розв’язання. – розповів з даного приводу присутній на прес-конференції директор Офісу реформ в області Дмитро Дзвінчук, - Ми акумулюємо їх і спільно направляємо у центральний орган, який є відповідальним за я реформи. Це Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, яке є нашим прямим куратором. Вони є частина Кабінету Міністрів, а Кабінет Міністрів  має право законодавчої ініціативи. І ми сподіваємось, що ці законодавчі ініціативи і нормативно-правові акти, яких потребує, вимагає сьогочасна ситуація, або врегулювати всі питання, які постають, будуть напрацьовані».



19 Травня 2015 p.
©http://briz.if.ua/