Назвавши область Галицькою, ми доведемо, що пам’ятаємо історію, отже маємо майбутнє


Впродовж двох днів в Музеї історії Галича Національного заповідника «Давній Галич» проходив перший Всеукраїнський музейно-туристичний фестиваль «Давній Галич збирає друзів: варто побачити, де живе пам’ять».
У відкритті свята взяли участь представники влади, духовенства, а також керівники історико-культурних заповідників та музейних установ України, які представляли 12 областей України. Особливо щирими оплесками вітали гостей з Донецької області – спілку керамістів з м.Слов’янська.

До гостей свята звернувся начальник управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України Василь Рожко, який зачитав привітання від Віце-прем`єр-міністра України - міністра культури В`ячеслава Кириленка.
Благословили дійство священики УГКЦ на чолі о.Ігорем Броновським, деканом Галицького деканату.

Привітав присутніх з нагоди проведення мистецького дійства і заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк. Він вручив грамоти від облдержадміністрації працівникам НЗ «Давній Галич», організаторам фестивалю.

«Ми раді вітати на Галицькій землі представників із всієї України, - сказав у привітальному слові голова райдержадміністрації Ярослав Бартків.-Символічно, що фестиваль відбувається саме на цьому місці, адже Галич має славетну історію, яку впродовж багатьох років намагалися затоптати. Але Галич був, є і буде. І ми обов’язково відродимо минулу славу і велич княжої столиці. Відновлюючи історичну справедливість, вважаю, що наш регіон має мати назву Галицький. Цим ми доведемо, що пам’ятаємо історію, отже маємо майбутнє» ,- заявив керівник району.

Дану думку підтримав у своєму виступі і голова районної ради Петро Стрембіцький.
Керівник міжнародного паломницького велопробігу «Духовні Святині-Богу та Світу» Богдан Сидорак подякував галичанам за теплий прийом та закликав всіх, для кого пріоритетом є духовні цінності та здоровий спосіб життя, приєднуватися до велосипедистів.

Після офіційного відкриття присутні мали змогу ознайомитися з етнічними регіонами Івано-Франківщини, відвідати ярмарку, скуштувати страви народної кухні, переглянути виставки декоративно-ужиткового мистецтва, взяти участь у майстер-класах під відкритим небом.



18 Травня 2015 p.
©http://briz.if.ua/