"Oriens Aliter" - плід спільних зусиль чеських та прикарпатських науковців


“Oriens Aliter”. Таку назву носить науковий журнал – плід спільних зусиль науковців Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника та Карлового університету міста Прага (Чеська Республіка), - що його сьогодні було презентовано широкому загалу у Прикарпатському національному університеті.

Презентація журналу "Oriens Aliter" в Івано-Франківську

Презентація відбувалась за участю консула Генерального консульства Чеської Республіки у місті Львові Валерії Фюлеової, професорів Празького Карлового університету Станіслава Туміса та Яна Гори, науковців, аспірантів та студентів ПНУ.

«Журнал “Oriens Aliter” стосується тем, пов’язаних зі Східною Європою, Центральною Європою, особливо історії, культури, літератури та інших тем, - розповів коментуючи подію професор Інституту східноєвропейських досліджень Філософського факультету Празького Карлового університету магістр гуманітарних наук, доктор філософії Станіслав Туміс, - наразі перший номер вже видано і ми зараз хочемо представити його загалу».

Презентація журналу "Oriens Aliter" в Івано-Франківську

На думку пана Туміса, саме наведені вище теми набувають особливої ваги у контексті тих процесів, які відбуваються сьогодні у Східній та Центральній Європі. Втім, науковець зауважив, що журнал не зосереджуватиметься виключно на східно- та центральноєвропейській аудиторії. Наведені аспекти сьогодні цікавлять також науковців на заході. А відтак засновниками та редакційною радою журналу (а це зі слів чеських гостей, досить представницький орган, до якого увійшли провідні науковці з Чехії, України, Росії та Білорусі) прийнято рішення, що журнал видаватиметься у двох мовних форматах – для слов’янської аудиторії та аудиторії західної. Щороку видаватиметься по два номери журналу. При цьому в першому номері публікуватимуться статті чеською, українською, російською і, можливо, польською мовами. Другий же номер року буде цілковито англомовним.

Це потрібно, на думку авторів часопису, зокрема, для того, щоб з одного боку донести найактуальнішу наукову інформацію про важливі суспільно-політичні, культурні процеси до наукової аудиторії країн Західної Європи, США тощо, а з іншого – полегшати потрапляння науковців з країн Східної та Центральної Європи до світових наукових баз даних, що у свою чергу сприятиме більш плідному міжнародному науковому обміну.

Презентація журналу "Oriens Aliter" в Івано-Франківську

«Вихід першого чесько-українського журналу – це дійсно подія для нас. - коментує подію професор кафедри міжнародних відносин Інституту історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету доктор політичних наук Михайло Нагорняк, - Ми маємо таку співпрацю більше з Польщею. Сьогодні ми відкриваємо і реалізовуємо план співпраці в рамках Вишеградської групи з країнами, які є сусідами України». Зі слів пана Нагорняка, прикарпатським науковцям приємно мати в якості свого партнера найстаріший навчальний заклад Європи, який «вписав дійсно славну сторінку в історію європейської цивілізації», що ним є Карлів університет.

Варто зазначити, що серед публікацій першого номера журналу є стаття також стаття  завідувача кафедри всесвітньої історії Інституту історії, політології і міжнародних відносин, доктор історичних наук, професора Олега Жерноклєєва. Як зауважив науковець співпрацювати з одним з найстаріших та найавторитетніших навчальних закладів Європи для нього – велика честь.

Зі слів учасників презентації, на сьогоднішній день вже майже готовий другий і триває робота над третім номером “OriensAliter”, а усіх присутніх на презентації молодих науковців автори закликали активніше до нього писати. 14 Травня 2015 p.
©http://briz.if.ua/