Доцент Олег Серняк презентував свій інноваційний проект у сфері вищої освіти


Презентація мікропроектів, яка відбувалася у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, стала підсумковим етапом реалізації міжнародного проекту «Інноваційний університет та лідерство», організованого Міністерством освіти і науки України, Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України, Варшавським університетом, Фондом «Instytut Artes Liberales» та Міжнародним фондом дослідження освітньої політики.

Проект «Інноваційний університет і лідерство», що фінансується за кошти програм уряду Польщі (грант Міністерства науки і вищої школи з коштів допомоги Міністерства закордонних справ), спрямований на вироблення рекомендацій щодо реформування національної системи вищої освіти та підготовку лідерів, здатних впроваджувати у вищій школі інноваційні підходи в управлінні закладом та в освітніх технологіях.

Учасники проекту, а це 54 перспективних молодих науково-педагогічних працівників з 34 університетів України та 6 громадських організацій освітнього спрямування, пройшли інтенсивні тренінгові навчання в Україні та Польщі. За результатами такого навчання учасниками проекту розроблені мікропроекти, що базуються на аналізі світового, насамперед європейського досвіду діяльності вищої школи, і запропоновані конкретні рекомендації для впровадження в Україні на національному, регіональному та локальному рівнях.

Презентація відбувалася за участі заступника Міністра освіти і науки України Андрія Гевка, ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леоніда Губерського, директора Міжнародної школи гуманітарних студій, професора Варшавського університету Роберта Сухарського, президента Міжнародного Фонду досліджень освітньої політики Тараса Фінікова та відповідального секретаря Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Ярослава Болюбаша.

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника у цьому проекті представляв провідний фахівець з ліцензування, доцент кафедри менеджменту та маркетингу Олег Серняк. Його мікропроект стосується запровадження інституту незалежних освітніх аудиторів як складової системи зовнішнього забезпечення якості вищої освіти в Україні. У рамках реалізації цієї освітньої ініціативи пропонується на основі Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти та Закону України «Про вищу освіту» розробити концепцію функціонування інституту незалежних освітніх аудиторів; розробити Положення про незалежних освітніх аудиторів у системі вищої освіти України; розробити методологію проведення зовнішнього освітнього аудиту; сформувати програму навчання незалежних освітніх аудиторів, враховуючи досвід зарубіжних країн і практику підготовки аудиторів в Україні.

Запровадження незалежного зовнішнього освітнього аудиту дозволяє вищому навчальному закладу отримати незалежну оцінку якості освітніх програм і підготовки фахівців, що може бути використана у процесі ліцензування й акредитації освітніх програм; отримати рекомендації щодо вдосконалення освітніх програм; публічно заявити про високий рівень якості підготовки фахівців; підвищити конкурентоспроможність на ринку освітніх послуг; завоювати і зміцнити свої позиції на міжнародному ринку освітніх послуг; забезпечити і поліпшити працевлаштування випускників.

Враховуючи наукову та практичну цінність представлених розробок, організатори проекту «Інноваційний університет та лідерство» вирішили спрямувати їх у Міністерство освіти і науки України для впровадження у рамках реформування системи вищої освіти України.



6 Травня 2015 p.
©http://briz.if.ua/