Про конституційну реформу і децентралізацію говорили на Форумі у Львові


Актуальні питання децентралізації, формування спроможних громад та їх територіальних об’єднань,  взаємовідносин між державними органами та населенням, реформування адміністративного апарату  та судової системи обговорили учасники Форуму "Галичина на підтримку конституційних реформ", який відбувся вчора у місті Львові з ініціативи громадської організації «Європейська Галицька асамблея».

Спікери форуму "Галичина за конституційну реформу"

Участь у Форумі взяли громадські активісти, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, журналісти з Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей. Серед них -  представники громадської організації «Громадські ініціативи Галичини» Роман Островський (м. Івано-Франківськ), ГО «Центр громадських ініціатив» Віталій Загайний (м. Львів), ГО «Центр дослідження місцевого самоврядування» Ігор Бригілевич (м. Львів), керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Орест Матвіїшин та інші.

«Бачимо, якою драматичною є економічна ситуація; соціальна сфера теж є у страшному стані. І ми не можемо чекати місяцями, роками – нам потрібні реформи вже, - коментує доцільність проведення Форуму його модератор – лідер ГО «Європейська Галицька асамблея» Володимир Павлів, - якщо влада центральна не справляється, то ми готові їй допомогти».

Спікери форуму "Галичина за конституційну реформу"

Спікери Форуму говорили про те, які можливості для децентралізації створює сьогодні чинне законодавство і які закони та підзаконній акти ще необхідно ухвалити; наскільки ефективними є чинні механізми забезпечення прозорості у діяльності органів влади та рівноправності стосунків у форматі: влада як надавач адмінпослуг – громадянин  як споживач таких послуг; яку користь чи шкоду може спричинить об’єднання територіальних громад тощо.

У свою чергу спікер з Прикарпаття Роман Островський переконаний, що Україна сьогодні потребує не стільки прийняття нових законів, скільки контролю за їх виконанням, причому в першу чергу тими, хто ці закони творить або за обов’язками служби зобов’язаний впроваджувати їх у життя. «Реалізація реформ – це не є основне питання, - зазначив він, - головне питання – це контроль за цією реалізацією. Тому що закони приймаються у нас непогані. Але дотримання в першу чергу тими ж чиновниками законів, які вони самі наприймали – це просто катастрофічна ситуація». Відтак активіст вбачає дві головних проблеми, які сьогодні потребують нагального вирішення задля ефективної реалізації реформ. «Перша – ніхто не радиться з громадянським суспільством. І друге – в більшості ті же чиновники не дотримуються законів, чим знову ж таки провокують громадянське суспільство на радикальний контроль за дотриманням законів», - пояснює пан Островський і радить шукати вихід у реалізації двох першочергових завдань: ухваленні Закону «Про місцевий реферндум», який дав би шанс громадам бути почутими і посиленні штрафних санкцій за невиконання чиновниками вимог чинного законодавства.

Роман Островський представляв на Форумі Прикарпаття

В підсумку Форуму його учасники ініціювали створення Громадської Ради Галини на підтримку реформ.  



25 Квітня 2015 p.
©http://briz.if.ua/