Закон про трансфертне ціноутворення містить корупційну складову, яка вигідна олігархам – Дерев'янко


Прийнятий за основу законопроект № 1861 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення) не містить поняття «світових» бірж при визначенні суми оподаткування.

Про це заявив народний депутат, член Ради партії "ВОЛЯ" івано-франківець Юрій Дерев'янко на засіданні парламенту 23 квітня, повідомляє його прес-служба.

Він нагадав, що цей закон депутати приймали разом з пакетом бюджетних законів. "І мова йшла про те, що це мають бути світові біржі, коли ми говоримо про оподаткування. На превеликий жаль слово "світові біржі" випало", - підкреслив депутат.

Він додав, що автори законопроекту пропонують в той самий пункт внести зміни, де словосполучення "світові біржі" так само відсутнє. А перелік товарів, які мають біржове кодування, пропонується визначати Кабінету міністрів України.

Юрій Дерев'янко раніше висловлював занепокоєння, що Уряд у ручному режимі зможе визначати вигідну для фінансово-промислових груп біржу. І це може бути українська, а не світова, де він може отримати "необхідну" йому ціну на товар. "Це дасть можливість компаніям олігархів, які експортують зерно, метал, хімію, нафту, газ і всі інші товари, не платити податки з їх реальних доходів, ", — наголошував він.

"Ми вважаємо, що без такої деолігархічної зміни не можна підтримати цей законопроект", - підсумував Дерев'янко.

Нагадаємо, раніше Юрій Дерев'янко звернувся до антикорупційного комітету з вимогою подати звернення до Генпрокуратури з приводу фальшування тексту закону, який не відповідав озвученому прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком тексту під стенограму. Однак Генпрокуратура в цьому порушень законодавства не побачила.

Верховна Рада на засіданні в четвер прийняла за основу законопроект № 1861 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення).



24 Квітня 2015 p.
©http://briz.if.ua/