Гаються дорогоцінні хвилини…


Ледь не щодня пожежно-рятувальним підрозділам Прикарпаття доводиться виїжджати для виконання робіт, котрі не зовсім входять у коло їхніх обов’язків: відчинення вхідних дверей до помешкань, знімання котів з дерев, діставання псів із ям чи ярів тощо. З одного боку, добре, що люди знають і пам’ятають номер 101 та звертаються за ним за необхідності. Саме за необхідності, а не тоді, коли заманеться. Звісно допомагати – справа благородна, однак в ту мить, коли чергова варта поїде відчиняти чиїсь вхідні двері, які несподівано зачинилися, в іншому місці може спалахнути пожежа чи трапитися будь-яка інша надзвичайна ситуація, яка дійсно вимагає негайного втручання професіоналів. Дорогоцінні хвилини згаяно. Результат – втрачені матеріальні цінності, смерть чи травмування у вогні.

Тож, перш ніж звертатися до пожежно-рятувальної служби з проханням допомагати в побутових ситуаціях, людям варто добре поміркувати та розглянути альтернативні варіанти:можливо, вдасться впоратися самостійно, можливо, варто бути обережнішим, можливо, існують комунальні служби, куди можна зателефонувати. Креативність у таких випадках вітається, адже, якщо не відволікати працівників пожежно-рятувальної служби від їхніх безпосередніх обов’язків, не гаяти їхнього часу на дрібниці, буде набагато краще тим, хто дійсно потребує професійної допомоги рятувальників.

            На Прикарпатті зареєстрована суттєва кількість випадків, коли через необережність та неуважність батьків фактично бранцями власного помешкання ставали малолітні діти. Так, 2 квітня о 23:54 год.до івано-франківських рятувальників надійшлоповідомлення від 36-річної мешканкиобласного центру з проханням надати допомогу по відчиненню вхідних дверей квартири по вулиці Кропивницького. В оселі на той час знаходилась дитина, яка не могласамостійно відкрити двері. Працівники пожежно-рятувальної служби по висувній триколінній драбині проникли в квартиру через вікно та відчинили вхідні двері зсередини. Дитина знаходилась в задовільному стані.8 квітня о 13:56 год. допомога рятувальників знадобилася жителямоднієї із житлових квартир по вулиці Вовчинецькій в обласному центрі. Там зачинилися вхідні двері до помешкання, в якому залишилася наодинці чотирилітня дівчинка. Вогнеборці за допомогою пожежної автодрабини через балкон третього поверху проникли в квартиру та відкрили вхідні двері зсередини.

Часто неприємності  трапляються з недужими, старенькими та одинокими людьми. Так, 8 квітня о 15:17 год. в Івано-Франківську по вулиці Довженка рятувальники надавали допомогу по відкриванню вхідних дверей житлової квартири, хворий власник якої – 64-річний чоловік – упав і не міг самотужки підвестися. Працівники пожежно-рятувальної служби за допомогою бензоріза відкрили вхідні двері та підняли потерпілого з підлоги на ліжко. Медики оглянули чоловіка, проте від госпіталізації він відмовився.

18 квітня до калуських рятувальників звернувся соціальний працівник із повідомленням про те, що 89-річна підопічна пенсіонерка уже тривалий час не відчиняє двері свого помешкання. Працівники пожежно-рятувальної служби в присутності працівників міліції та медиківза допомогою висувної драбини через балкон проникли в квартиру і відкрили вхідні двері. Пенсіонерка перебувала в квартирі при свідомості. Потерпіла доставлена в Калуську центральну районну лікарню.      

Отож, переконливе прохання до батьків, соціальних працівників та людей, які мають одиноких немічних родичів:будьте надзвичайно уважними до своїх підопічних. Вони у багатьох випадках можуть виявитися безпорадними та потрапити у неприємні ситуації. Лише ваша опіка та турбота зможуть зробити їхнє життя по-справжньому безпечним.

Управління ДСНС в області



23 Квітня 2015 p.
©http://briz.if.ua/