Рибоохорона б'є на сполох: прикарпатські річки перетворюються на смітники


Прикарпатські річки поступово перетворюються на сміттєзвалища, - б'ють на сполох працівники Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Івано-Франківській області.

Як повідомили БРІЗу у прес-службі Управління, проводячи рибоохоронні рейди працівники Івано-Франківськрибоохорони не раз бувають прикро враженими захланністю та байдужістю людей, які живуть біля річок. Те, що навіть не могли собі уявити наші діди-прадіди, тепер не задумуючись роблять їхні нащадки. "Газди" прибирають свої обійстя, будують садиби, виконують інші господарські роботи, а сміття звозять до найближчої річки (аби вода його сама забрала). Те сміття місяцями, роками лежить на берегах річок, миється дощами, талими водами, розкладається і гниє (забруднюючи воду, грунт, повітря), аж поки дочекається великого паводку чи повені, які знесуть його водотоками та згромадять десь у низинах, на обмілинах. І люди через таку "господарність" мусять ту забруднену воду пити, в ній купатися, серед бруду жити і відпочивати.

Рибоохорона б'є на сполох: прикарпатські річки перетворюються на смітники

Відтак Івано-Франківськрибоохорона звертається до всіх мешканців краю щодо неприпустимості забруднення, засмічення як прибережних захисних смуг вздовж водних об'єктів, так і самих водойм. А також просимо допомоги у право- та природоохоронних державних органів, громадських екологічних організацій, голів міських, селищних та сільських рад у наведенні порядку на річках Прикарпаття.

Рибоохорона б'є на сполох: прикарпатські річки перетворюються на смітники

Нагадаємо, що у прибережних захисних смугах забороняється:
1. Застосування авіаопилення і авіаобприскування при обробці сільськогосподарських, лісних та інших масивів.
2. Зберігання та застосування пестицидів і добрив. Використання для будь-яких цілей препаратів ДДТ, гексахлорану та інших речовин, гранично допустима концентрація (ГДК) яких для води рибогосподарських водних об'єктів нормується як "відсутність" або незатверджена.
3. Будівництво складів для схову пестицидів і мінеральних добрив, влаштування злітно-посадочних майданчиків для авіахімічних робіт, ванн для купання худоби, майданчиків для заправлення наземної апаратури ядохімікатами.
4. Будівництво тваринницьких ферм і комплексів, розміщення шлаконакопичувачів, сховищ, відстійників промислових відходів та інших гідротехнічних споруд, що можуть негативно впливати на прибережні води річок, озер тощо.
5. Розорювання земель (крім підготовки грунту для залуження і залісення), а також садівництво і городництво.
6. Будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок для автомобілів.
7. Миття та обслуговування транспортних засобів і техніки.
8. Влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.

Для Дністра, озер ширина прибережної захисної смуги становить 100-200 м;
для Бистриці, Прута, Черемоша, ставків площею більше 3 га - 50-100 м;
для всіх інших річок, струмків і потічків, ставків площею менше 3 га - 25-50 м.



10 Квітня 2015 p.
©http://briz.if.ua/