ГО "Голос" звинувачує керівництво УМВС в безпідставному звільненні 76 бійців батальйону "Івано-Франківськ"


Керівництво управління МВС в Івано-Франківській області безпідставно звільнило щонайменш 76 працівників батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Івано-Франківськ», - стверджують керівники громадської організації «Голос» Ростислав Гудзінський та Віталій Чорненький.

Про це вони розповіли сьогодні, на прес-конференції. У своїх твердженнях активісти посилаються на дані, озвучені у зверненні кількох колишніх бійців батальйону та результати власного розслідування.

ГО "Вголос" звинувачує керівництво УМВС в безпідставному звільненні 76 бійців батальйону "Івано-Франківськ"

Як стверджує Віталій Чорненький, за офіційними даними, отриманими у відповідь на запит з управління МВС України в області, станом на 31 грудня 2014 року з лав міліції було звільнено 88 бійців БПСМОП "Івано-Франківськ". З них 8 осіб було звільнено за власним бажанням, ще 4 – за порушення трудової дисципліни. Найбільше ж бійців – 76 осіб – було звільнено через те, що вони «не пройшли випробувального терміну».

Власне, про останню категорію звільнених міліціонерів і йде мова. Як повідомили лідери ГО «Голос», кожен з міліціонер, поступаючи на службу до батальйону, підписував угоду, відповідно до якої його приймали на службу до органів МВС з випробувальним терміном – 1 рік. Це суперечить чинному законодавству, - наголошують активісти, - адже чинне в Україні законодавство передбачає, що випробувальний термін не може перевищувати 3 місяці.

Зрештою, навіть саме формулювання «випробувальний термін» є невірним, адже, зі слів Ростислава Гудзінського, пункт «і» статті 63 Положення про проходження служби в органах МВС передбачає в якості підстави для звільнення особи зі служби в органах МВС  « у зв’язку з не проходженням випробування в період іспитового строку». Але справа навіть не в цьому. Як зауважили учасники прес-конференції, якщо міліціонера допускають до самостійного несення служби те ще й зі зброєю, в іншій області, про жоден іспитовий чи то випробувальний термін не може бути й мови. Натомість більшість із звільнених працівників виконували за час служби обов’язки у зоні АТО, а деякі побували в Іловайському котлі. Багатьом з них присвоювали чергові звання.

Так, зі слів присутнього на прес-конференції колишнього бійця БПСМОП «Івано-Франківськ» Василя Дорошенка, перед направленням його та його побратимів у зону проведення антитерористичної операції йому та його колегам по службі відповідним наказом начальника УМВС в області було присвоєно чергове спеціальне звання молодшого сержанта міліції. Цікаво, що звільняли його зі служби вже як рядового міліції (Принаймні так було зазначено у наказі).

В усіх наказах про звільнення зі служби осіб, які «не пройшли випробувальний термін», - наголошують активісти ГО «Голос», - зазначено в якості підстави «рапорт співробітника». Тобто виходить так, що співробітники самі писали рапорт з проханням, щоб їм не зарахували випробувальний термін. А це нісенітниця. Ситуацію певною мірою пояснив Василь Дорошенко. З його слів, його та деяких його колег по службі керівництво УМВС в області змушувало писати рапорти про звільнення за власним бажанням без зазначення дати.

Про причини, які спонукали керівництво управління піти на свідоме порушення закону і звільнити за надуманими підставами 76 чоловік, ініціатори прес-конференції можуть тільки здогадуватись. На їх думку, в такий спосіб міліцейські чиновники могли розчищати місце в батальйоні «Івано-Франківськ» для працівників прокуратури та інших правоохоронних структур, які не хотіли бути мобілізованими і шукали прихистку від мобілізації у міліції. «Принаймні два таких випадки є», - стверджує Віталій Чорненький. З його слів, до підрозділу також набрали кількох жінок, які насправді на службі не з’являються.

Організатори прес-конференції вбачають у викладених фактах (з їх слів 76 осіб – це далеко неповна цифра, адже це дані лише за 2014 рік) грубі порушення прав людини з боку керівництва обласного УМВС і розповіли, що вже звертались з даного приводу до Генеральної прокуратури України. Останні, втім, зробили все, що справу спустити на гальма. Вони пере направили звернення до прокуратури Івано-Франківської області, а ті у свою чергу – до… керівництва УМВС в Івано-Франківській області.

Враховуючи такий стан речей, 29 березня активісти направили звернення до секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з проханням провести спеціальне розслідування дотримання прав людини очільниками прикарпатської міліції.

Довідково: за озвученими активістами офіційними даними, штатна чисельність підрозділу становить 150 бійців, протягом 2014 року на службу до батальйону було прийнято 252 особи. 



2 Квітня 2015 p.
©http://briz.if.ua/