Держава наживається на клієнтах банків-банкрутів - громадський активіст


В українському законодавстві, яке регулює питання адміністрування банків-банкрутів з самого початку закладено механізм, за яким держава, використовуючи різницю у курсах валют, наживається на клієнтах таких банків. В цьому переконаний голова громадської організації «Комітет підприємців міста Івано-Франківська» Ігор Метлюх.

Свої думки з даного приводу він виклав у соціальній мережі Фейсбук. На думку активіста, держава, граючи на курсах валют забирає «зайву гривню» у власників валютних кредитів збанкрутілих банків і недоплачує вкладникам таких банків.

«От злодійська у нас держава і крапка! Чому? А тому, що все законодовство направлене на те, як би простого смертного "розвести". – пише пан Метлюх, -  Черговий приклад: беремо банки, що "збанкротували" і дивимось. Фізичні особи, які мають заборгованість за кредитами в іноземній валюті можуть здійснювати погашення заборгованості в гривнях шляхом внесення готівки в касу Банку в гривневому еквіваленті. При цьому зарахування коштів в погашення кредитної заборгованості, здійснюється одночасно із внесенням готівки в касу Банку за офіційним курсом Національного банку, що діє на момент здійснення операції внесення готівки в касу».

У свою чергу виплата валютних вкладів, як зауважує голова Комітету підприємців, - здійснюється за курсом Національного банку України, що діяв на момент прийняття рішення про введення тимчасової адміністрації.

«Відчуваєте різницю? – пише активіст, - Фонд гарантування вкладів повертає валюту за курсом, що був 3 місяці тому, а ось людям нараховують по актуальному курсу!»



31 Березня 2015 p.
©http://briz.if.ua/