Івано-Франківщина: на курсах підготовки до звільнення засуджених Коломийської виправної колонії (№ 41) навчають “правилам життя”на волі


Підготовка засуджених до звільнення є одним із важливих завдань Державної пенітенціарної служби України. Для людей, які тривалий час перебувають у неволі, нерідко втрачаються соціальні зв’язки, частина із них не мають освіти, професії, що неминуче призводить до складнощів адаптації у суспільстві після відбування покарання. Тому в установах виконання покарань діють шестимісячні курси підготовки засуджених до звільнення. До роботи із засудженими залучаються педагоги, психологи, соціальні працівники, які розкривають основні правові, соціально-психологічні, професійні навички, оволодівання якими дозволяє відновити соціальний статус та сприяє успішній адаптації на волі.

У рамках проведення таких курсів днями в Коломийській виправній колонії управління ДПтС України в Івано-Франківській області в кімнаті психоемоційного розвантаження проведено заняття із засудженими. Психолог установи Андрій Назаров, старший інспектор з питань підготовки до звільнення відділу СВПР колонії Іван Федорчук, головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних КМЦЗ (центр зайнятості) Ірина Іванців, фахівець соціальної роботи Коломийської РДА Віктор Уграк та викладач психології, практичний психолог Володимир Акімов провели лекційні заняття. Тематика занять була різноманітною: “Правовий статус засуджених”, “Перші кроки у пошуку роботи після звільнення”, “Формування життєвої позиції”, “Соціальні проблеми та їх вирішення”.

Засуджених ознайомили із нормативними актами що регламентують права та обов’язки осіб, які звільняються з місць позбавлення волі. Їм продемонстрували порядок оформлення документів для отримання статусу безробітного та можливості працевлаштуватися після звільнення з місць позбавлення волі чи одержати нову професію.

Із засудженими провели заняття, в ході якого психологи навчали прийомів формування готовності до прийняття власних рішень та позитивних життєвих цілей, вміння позбуватися “образу ворога”. Окрему увагу було зосереджено на побудові позитивних модулів вирішення соціальних проблем після звільнення з місць неволі.

Проведення подібних занять у поєднанні із власним бажанням засуджених стати на шлях виправлення сприятиме поверненню їх до нормальних умовах життя на волі.

Оксана Лаврів, для БРІЗ



23 Березня 2015 p.
©http://briz.if.ua/