Що робити, якщо в магазині ціни на ціннику і на касі не співпадають?


Історія трапилась не в Івано-Франківську. але вона є повчальною і може створити прецедент. Отже, вчиться захищати свої права:

Декому з присутніх відомо, що однією з моїх улюблених розваг вже багато років є ламання систем. Ну, а хто не в курсі, то наведу приклад. Сьогодні в магазині "Велика кишеня" я побачила гарнесеньку молоду картоплю. Оголошена вартість на великому ціннику - 11,98.

Накопала собі близько двох з половиною кіло, пішла зважувати. Вистрибує папірець, дивлюся - ціна раптом піднялася до 38 гривен за кіло, тобто моя картопля коштує вже не 28 гривень, а за 80! Беру картоплю, папірець, знімаю цінник, (великий такий, на пластиковій табличці), кладу собі у візок. Продавці гавкають, що я не маю права (бугага, розкажіть мені, ще заарештуйте). Звертаюся до менеджера: бла-бла-бла, ціна підскочила утричі. Вона розповідає, що це помилка, не встигли поміняти та інший стандартний набір "відмазок".

Я кажу: ви же знаєте, що єдиним і неповторним документом для покупця є так звана оголошена вартість, тобто цінник біля товару, а не папірець з вагів. Ви знаєте, що я абсолютно права, і я вимагаю реалізації свого законного права придбати товар з оголошеною ціною. "У нас не пройде по касі", - каже вона. Я: "Та, будь ласка, знайдіть того, хто особисто винний в неправильному ціннику, проведіть по касі як у вас проходить, вирахуйте з нього різницю". Вона: "Дайте цінник, це ж майно магазину".

Я: "В даному випадку, це документ, який підтверджує моє право придбати товар за ціною, що в ньому вказана; якщо я його віддам, ви просто поміняєте цифри, і я нічого не зможу довести. Так що вирішуйте, що і як робити, а я поки що погуляю по магазину, виберу, що мені ще потрібно. Може ще якісь приколи з ціною знайду. А якщо не зробите, то зараз я ще знайду покупців, які вимагатимуть реалізації права на картоплю за 11,98". Менеджер розуміє, що вона об мене поламає зуби. Я ходила хвилин 20, кілька продавців мене питали, чого це я цінник великий за собою тягаю. Я відправляла їх на консультацію до менеджера, мовляв, вона в курсі, чомусь ніхто не йшов. Покупці питали! Двом жінкам я розповіла що і як, бо вони теж питали, що ще за прикол.

Вони казали - як це так, у них постійно подібні приколи з цінами, завжди кажуть, що не встигли поміняти, ніколи ніхто не міг добитися правди. Я розказала, що і як слід робити, що є документом, як аргументувати. Кажу - наберіть, якщо хочете картоплі молодої, вам теж виб'ють, побачите. Жінки були в шоці явно, ніхто і не знав, що так можна! Зрештою, менеджер знайшла мене і торговому залі та вирішила знешкодити як вибухонебезпечний пристрій. Каже - ходімо на касу, проведемо вас. Спочатку система на мені ламалася і відмовляла, але зрештою на четвертій касі таки все вийшло: на картоплі був один цінник, а каса вибила мені правильний чек. "Так буде щоразу, коли я знайду товар, ціна на який на ціннику та на чеку не збігатиметься", - повідомила я менеджеру. На фото - докази.

Irina Kostyuchenko, ФБ


21 Березня 2015 p.
©http://briz.if.ua/