Директор "Івано-Франківськавтодору": Ремонт проїзної частини Набережної виконаний абсолютно неякісно!


З самого початку відбувалось порушення законів про проведенні тендера, використання адмін.ресурсу і тиск на фірму, яка виграли у ТОВ "ПБС" цей тендер, використовувались брудні технології, паралельно йшов політичний піар, розповідалось про проект в 57 млн і результат в 38 млн.

Ну ніяк було неможливо решітку встановити паралельно бордюру...

Але при цьому саме ТрейдЗахідБуд виграв тендер з вартістю в 38 млн, а ПБС давав ціну майже 41 млн, мало того між ними була ще 1 фірма, яка давала теж 38 млн з технологією такою ж, як і у ПБС.

Завдяки адмін.тиску вигравший уклав договір субпідряду ТОВ "ПБС" на виконання робіт по проїзній частині. Тут ще одне порушення законодавства, бо про субпідряд на роботи, вартість яких більше 20% від загальної вартості, мало бути зазначено в тендерній документації фірми, що виграла тендер. Потім було наступне порушення: Тендер був виграний зовсім з іншою технологією, яку ВЖЕ ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ тендеру поміняли!

А радіус повороту, де нема " зарізів бордюрів, в результаті чого між бордюрами утворені великі зазори. "

Ну та ладно, технологія цікава, має право на життя, крім деяких моментів: застосування бетонних шарів поки що не передбачено для міських вулиць, де комунікації прокладенні під проїзною частиною. Але вже, все одно ніякого бетону там і нема:)

Структура нижнього шару: поодинокі крупні камені плавають в пісчано-бітумній суміші.

Технологія була заточена саме під ПБС, бо вони мали механізми для цієї технології. Ну ладно холодний ресайклінг, але їм було цього замало, вони ж мають ще одну "космічну" технологію SlurrySeal ( http://www.roads.by/tech/slurry ), технологія, яку використовують для "устраивают на старых покрытиях для заполнения отраженных трещин, восстановления шероховатости и эстетического вида покрытия". Тобто для ремонту старих покриттів. Чому її треба застосовувати поверх 14 см НОВОГО асфальтного покриття?

" без належного геодезичного контролю "

Переходимо до виконання робіт.

Замість холодного ресайклінгу ПБС який передбачає фрезування старого асфальтного покриття з додаванням нового матеріалу вирішили не бавитись з дорогим фрезуванням. На старий асфальт поверх дали пісчано-кам'яну суміш "С7" і походили по ній ресайклером, а навіщо? Ні міліметра старого асфальта ресайклер не знімав на першій ділянці. Ну ладно, може суміш С7 буде доброю? Так ні, вона взагалі не відповідає вимогам ДСТУ по вмісту щебня, щебня фракції 10-40 там аж 6%, хоча має бути не менше 20%, але не більше 40%. А от піску і дрібного каменя відповідно більше норми в рази. І цієї суміші там до 20 см товщини. І тільки 2-3 верхніх см стабілізовані за рахунок додавання цементу - решта ПІСОК!

Далі там укладено 8 см пористого асфальтобетону, але і він не відповідає вимогам ДСТУ - відсутній мінеральний порошок в суміші взагалі. А що таке мін порошок для асфальту? Це той самий цемент для розчинів, завдяки мікропористій структурі зерен мінпорошку він зв'язує рідкий бітум і робить з нього асфальтобетон, який не боїться потім сонця.

З верхнім шаром в 6 см асфальтобетону типу А то саме, крім відсутності мін.порошку там і водостійкість вже нижче необхідного рівня, і мінеральний склад не тягне асфальтобетон типу А, який фігурує в актах виконання робіт.

Не забудемо і про дивний підхід до бордюрної лінії і ширини проїзної частини. До ремонту набережна на більшій своїй частині (крім перших пару сотен метрів від кільця на Мазепи) мала середню ширину 10м, ширина коливалась від 9 м до 11 м. Не знаю хто, але сподіваюсь хоч за згодою замовника вирішили нормалізувати ширину до 9 м, тобто всюди, крім додаткових розширень зробити 9 м ширини - 2 смуги по 4,5 м. Цікаво яку площу заактовано при цьому, але це вже най перевіряючи міряють. Хоча ширини 10,5 м могло вистачити на влаштування 3 смуг по 3,5 метрів в необхідних місцях (прохзд Т-образних перехресть).

Ну ладно, вирівняли ширину, а чому дощеприймальні решітки гуляють вздовж бордюру як небудь?

То в півметра від бордюра, то втоплені в бордюрну лінію, а є ще решітка, в яку вода взагалі ніколи не попадає (шукайте на фото). А чи думав хтось про то, хто має чистити втоплені в бордюрну лінію решітку від снігу? При доброму снігопаді снігоприбиральна машина завалить ці решітки купами снігу і вони не будуть працювати поки той сніг не розтане, або його хтось вручну не прибере.

До чого це все призведе? Пористий асфальт нищиться водою і перепадами температури через 0 градусів, пісок під асфальтом не стабілізован і буде розсуватись як завгодно, як тільки верхній шар почне прогинатись або пропускати воду, верхній шар щебенево-бітумної суміші без мінерального порошку при нагріві сонцем попливе. Скільки проживе покриття на набережній - не знаю, на жаль, могло би прожити набагато більше, якщо не амбіції політиків і звичка робити все як небудь.

Андрій Шуневич, "Івано-Франківськавтодор"



13 Березня 2015 p.
©http://briz.if.ua/