На Долинщині сім'ї з Калуша та Івано-Франківська створять екопоселення


Попередньо заплановано, що таке поселення буде в селі Лолин. Принаймні так вирішили під час виїзної наради за участі Лолинського сільського голови Івана Даця, начальника відділу інвестицій і туризму управління економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Мар'яни Табаркевич, сімей-екопоселенців.

Близько 12-ти сімей з Калуша та Івано-Франківська прагнуть до максимальної натуральності: відмовляються від побутової хімії, їдять натуральну їжу і хочуть переїхати з міських квартир у найвіддаленіші села, щоб там створити екопоселення.

Присутні оглянули місцевість на території населеного пункту розміром 23 га, на якій пропонується створити екологічно поселення, обговорили питання щодо відповідності пропонованої території принципам створення екологічного села.

З вирішення даного питання будуть проведені громадські слухання, за результатами яких буде прийнято відповідне.

 

Довідково:

Екосело́, екологічне поселення - поселення, створене з метою організації екологічно чистого простору для життя групи людей, які дотримуються концепції ООН про сталий розвиток і організують харчування за рахунок органічного сільського господарства.

Принципи організації екопоселень

В різних екологічних поселеннях зустрічаються різні екологічні (природоохоронні) обмеження і самообмеження виробництва та обміну товарів, застосування тих чи інших матеріалів та технологій, життєвого устрою тощо Буклет GEN-Europe Найбільш розповсюджені приклади:

· Стале землеробство - використання раціональних технологій землеробства, які не знижують продуктивності землі (наприклад, принципи пермакультури). Як правило, забороняється (або обмежується) використання отрутохімікатів і пестицидів на території екопоселення.

· Стале лісокористування та полікультурне лісовідновлення — ощадливе використання лісів і роботи по висаджуванню різних порід дерев для формування в лісах стійких екосистем, на відміну від монокультурних (які більш піддатливі до хвороб і впливу шкідників), які активно практикуються лісопромисловими організаціями.

· Мінімізація енергоспоживання — розповсюджена практика, яка виявляється у будівництві енергоефективного житла. Використання відновлювальних джерел енергії. Мінімізація побутових витрат енергії.

· На території екосел не вітається куріння, вживання спиртних напоїв, нецензурна лексика (вона й взагалі забороняється), грубість у відносинах.

· Серед жителів екосел часто розповсюджене вегетаріанство, сироїдство, веганство та ін. В окремих випадках на територіях екологічних поселень забороняється вживання м'яса та вирощування тварин на м'ясо.

· Більшість жителів екосел притримуються здорового образу життя, який включає загартовування, відвідання бань, парилок, саун, заняття різними видами спорту, фізичну гімнастику, ранішню зарядку тощо.

В екопоселеннях часто зустрічається тенденція до автаркії, соціальної замкненості та обмеження контактів зі світом.

Ряд екопоселень мають автономну малу альтернативну енергетику.

Число людей в екоселах варіює в межах 50—150 мешканців і тільки інколи — до 2000 жителів.

Історія екопоселень На заході рух екосел (екопоселень) почався у 1960-х роках. На теренах колишнього СРСР - на початку 1990-х.

В Україні Майже у кожній області України є екопоселення. Наприклад на Черкащині, їх три.



11 Березня 2015 p.
©http://briz.if.ua/