Івано-Франківська область - у першій п'ятірці по Україні "за кількістю і якістю" пам'яток - В.Федорак


Прикарпаття входить до першої п’ятірку областей України за кількістю і якістю розташованих на її території пам’яток історії та культури, - стверджує начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимир Федорак. Своїми міркуваннями з даного приводу він поділився з БРІЗом перед початком роботи обласного семінару з питань охорони культурної спадщини та музейної справи у четвер.

«Входячи десь в п’ятірку по кількості і якості пам’яток, - зазначив пан Федорак, – в п’ятірку областей України, ми можемо пишатися, що ми маємо справді велике культурне надбання».

Відтак пріоритет своєї діяльності начальник управління культури, національностей і релігій вбачає в тому, щоб зберегти ці надбання для нащадків і популяризувати їх серед мешканців краю та за його межами, працюючи при цьому у взаємодії з громадськістю області та обласного центру.

«В першу чергу щоб ті особи, які відповідальні за охорону пам’яток на Івано-Франківзині знали чітко правила інструкції збереження. - озвучив чиновник напрямки цієї роботи, - Другий момент – працювали десь на випередження негативних ситуацій, адже  ми знаємо, що є випадки по Україні, коли горять дерев’яні церкви, коли нищаться іконостаси, коли пропадають деякі цінні речі, тому кожен має виконувати свою роботу чітко, фахово і так, як належить. Третій момент, який дуже важливий, - це популяризувати ці пам’ятки. Це коштує великих грошей, але це можна робити дуже активно, знаючи, як це робиться. Подаючи інформацію через буклети, через медійні засоби, через інтернет, можна показати, яку справді золоту спадщину, яку ми маємо у нашій області».

Для цього, на думку В.Федорака просвітницьку діяльність – проведення семінарів з питань юридичного та технічного захисту пам’яток архітектури, історії, містобудування; вивчення чинної  в Україні нормативно-правової бази тощо слід поєднувати з вивченням того досвіду, який є сьогодні в інших областях та за кордоном. «Для того ми співпрацюємо з нашими колегами із Польщі, Румунії, Словаччини, спілкуємось з колегами із Німеччини, Франції, інших країн світу. У нас, дякувати Богу, є хороші напрацювання за останні 7 – 8 років, яких ми досягли. Ряд музеїв провідних держав світу – таких, як Варшавський, Краківський національні польські музеї, ряду музеїв Франції, Німеччини, дуже сильно зацікавилися нашою культурною і музейною спадщиною. Це великий ресурс як для музеїв, так і для охорони культурної спадщини», - зазначив очільник обласної культури.



6 Березня 2015 p.
©http://briz.if.ua/