На "Єврокарпатську ініціативу" дадуть 50 мільйонів євро, але за певних умов - О.Гончарук


Олег Гончарук - голова Івано-Фраківської ОДА50 мільйонів євро готова виділити Європа на реалізацію проекту «Єврокарпатська ініціатива».

Про умови виділення цих коштів та ключові напрямки реалізації проекту голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук розповів на сьогоднішній прес-конференції.

Губернатор щойно прибув зі столиці, де 27 лютого відбулося перше засідання координаційної ради «Єврокарпатська ініціатива», у якому взяли участь депутати Верховної Ради, обласних рад Західної України, консули Республіки Польща, Словаччини, Угорщини, знані економісти – такі, як Олександр Пасхавер та екс-міністр фінансів Олександр Шлапак. «Знайшов час і був присутнім Ян Томбінський – посол Європейського Союзу в Україні і один з генераторів, людей, які формували на сьогоднішній день сучасну Польщу», - додав голова ОДА, відзначаючи тим самим високий рівень зустрічі.

Зі слів пана Гончарука, «Єврокарпатська ініціатива» є пілотним проектом, який є не тільки питанням Івано-Франківської області. «Це питання на загал цілої України. - пояснює очільник області, - Адже Україну починає окремо взятий громадянин, окремо взята сім’я, окремо взятий регіон. І сьогодні Україну можуть змінити не якісь чинники, впливи чи навіть диво. Україну можемо змінити тільки ми».

Відтак «Єврокарпатська ініціатива» - це, насамперед, рух в напрямку європейських стандартів – таких, як: права і свободи, безпека, насамперед безпека ведення бізнесу. «Я хочу, щоб нас почула Європа на державному рівні», - продовжує голова облдержадміністрації.

Як стверджує Олег Гончарук реалізація проекту зосереджуватиметься на трьох основних напрямках. Насамперед, це розвиток дорожньої інфраструктури. «Ми одні з найменших за протяжністю дорожнього полотна і в той же час найгірші. – говорить губернатор і пояснює, - Я їжджу по дорогах. Бачу у якому вони стані і мене це болить». У прямій залежності від розвитку дорожньої інфраструктури перебувають два інших напрями реалізації ініціативи: створення умов для підприємницької діяльності та розвиток Карпат як рекреаційної зони. Адже після окупації Криму саме наш регіон став рекреаційною зоною № 1.

Кошторис проекту, як вже зазначалося вище, – 50 мільйонів євро і європейські донори вже готові дати ці гроші, але за умови виконання низки основних умов: створення сприятливого інвестиційного клімату, розробка програми розвитку регіону за стандартами Євросоюзу, проведення форуму з місцевими виробниками та виробниками, які сьогодні працюють на Прикарпатті; проведення найближчим часом бізнес-форуму у Яремчі, здійснення просвітницьких акцій; формування робочих груп за секторальним принципом, зокрема, у таких секторах, як: представлення ідей проекту на європейському просторі та лобіювання прийняття нормативно-правових актів на законодавчому рівні.



3 Березня 2015 p.
©http://briz.if.ua/