Опікуватись сім’ями учасників АТО будуть новітні «тимурівці» з івано-франківських шкіл


"Тимур і його команда" - кадр із фільму 1940 р.Справа «тимурівців» отримає нове життя в Івано-Франківську. Принаймні до таких висновків спонукає чергова ініціатива Івано-Франківського міського голови Віктора Анушкевичуса, озвучена ним на нещодавній оперативній нараді у міськвиконкомі.

Мер зобов’язав директорів шкіл, керівництво департаменту освіти і науки міського виконавчого комітету взяти під постійну опіку усі сім’ї учасників антитерористичної операції на Сході. «У нас у зоні АТО є вже півтисячі івано-франківців, які або беруть участь або брали участь. - зазначив міський голова, - Абсолютна більшість були учнями тієї чи іншої школи…  Я зобов’язую взяти під патронат, під постійну опіку управління освіти, директорів усіх наших шкіл спільно з департаментом соціальної політики під постійний супровід і опіку всі сім’ї, члени яких воюють у АТО. Там різні ситуації є: хтось живе в одних умовах, хтось живе в інших умовах… хтось захворів, комусь конче потрібна допомога».

Координувати таку діяльність, за задумом мера, буде його заступник з гуманітарних питань Михайло Верес.

Віктор Андрюсович визнав, що такої вказаної ініціативи його спонукали спогади про його шкільні роки. «Це теплі спогади, не зважаючи ні на що, - зазначив він, - хоча й то були тоталітарні часи, але то були роки дитинства».

Нагадаємо, саме тоді, у радянські часи, так званий «тимурівський» рух, який передбачав залучення шкільної молоді до догляду за ветеранами війни і праці і просто перестарілими був одним з основних напрямків позакласного шкільного виховання і предметом постійної пропаганди як невід’ємний елемент радянського способу життя.

Школярі, які здійснювали такий догляд, гордо іменували себе «тимурівцями» за зразком героїв написаної у 1940 році популярної книги відомого дитячого письменника Аркадія Гайдара «Тимур і його команда» та знятого за сюжетом книги у тому ж році однойменного кінофільму. Щоправда, якщо герої книги і фільму надавали допомогу родинам військовослужбовців, які брали участь у радянсько-фінській війні 1939 – 1940 років, то у часи дитинства Віктора Анушкевичуса об’єктами опіки школярів стали ветерани Великої Вітчизняної війни, а пізніше – просто пенсіонери, які потребували стороннього догляду.

Зараз же виглядає на те, що все виходить, як то кажуть, на круги своя і сучасним послідовникам Тимура і його команди знову доведеться допомагати родинам тих, хто сьогодні бере участь у бойових діях.



26 Лютого 2015 p.
©http://briz.if.ua/