Вказівки з техніки безпеки для електроприладів


Увага!

Користуючись приладом, щоб не наражатися на небезпеку ураження струмом, травми або виникнення пожежі, слід дотримуватися наступних основних правил з безпеки. Прочитайте і запам'ятайте ці вказівки до того, як приступите до роботи з електроприладами. Зберігайте вказівки з техніки безпеки в надійному місці.

1. Дотримуйтесь порядок на робочому місці. Безлад може стати причиною нещасного випадку.

2. Враховуйте вплив навколишнього середовища. Не залишайте електроінструмент під дощем. Не користуйтеся приладом у вологому або мокрою середовищі. Не користуйтеся приладом поблизу легкозаймистих рідин і газів.

3. Уникайте ураження електричним струмом. Працюючи з електроінструментом, уникайте торкання тілом заземлених предметів (наприклад, трубопроводів, радіаторів, електроплит, холодильних установок). Якщо при роботі використовуються електропровідні охолоджувальні або мастильні засоби, або чекає робота в екстремальних умовах (наприклад, висока вологість, виділення металевого пилу і т.д.), використовуйте переносні захисні пристрої, що спрацьовують від струму витоку (FI, DI, PRCD).

4. Не дозволяється виконувати близько дітей. Не дозволяйте стороннім особам стосуватися електроінструменту або кабелю. Не дозволяється виконувати їх близько до робочого місця.

5. Надійно зберігайте електроінструмент. Невикористовуваний інструмент повинен зберігатися в сухому, замикає та недоступному для дітей місці.

6. Не перевантажуйте електроінструмент. Краще і надійніше Ви будете працювати в межах допустимої потужності.

7. Використовуйте електроприлади, призначений для певної роботи. Не застосовуйте малопотужний інструмент для важких робіт. Не використовуйте інструмент не за призначенням. Не користуйтесь наприклад циркулярною пилкою для видалення гілок або заготівлі дров.

8. Одягайтеся придатний одяг. Не носіть зайво вільної одягу або прикрас. Вони можуть бути захоплені рухомими частинами інструменту. Для роботи поза приміщеннями рекомендуються гумові рукавички та робоче взуття на неслизькою підошві. Якщо у Вас довге волосся носите сіточку для волосся.

9. Носіть захисні окуляри.

10. Не використовуйте кабель не за призначенням. Не носіть інструмент через кабель і не висмикувати за кабель живлення з розетки. Захищайте кабель від високої температури, масел та гострих країв.

11. Надійно кріпите деталь. Для кріплення деталі користуйтеся лещатами або струбцинами. Це надійніше, ніж підтримка рукою, крім того, у Вас обидві руки будуть вільними для роботи

12. Уникайте неприродною пози. Ставайте у надійну стійку і в будь-який момент зберігайте рівновагу.

13. Дбайливо ставитеся до інструмента. Робочий інструмент завжди повинен бути гострим і чистим, щоб краще і надійніше працювати. Неухильно дотримуйтесь правил техобслуговування і вказівки із заміни інструменту.

14. Вимикайте вилку з мережі, якщо інструмент не використовується, перед техобслуговуванням або заміною робочого інструмента (наприклад, пилки, свердла, фрези).

15. Не залишайте вставлений інструментальний ключ. Перед включенням перевірте, вилучений чи інструментальний ключ або регулювальний інструмент.

16. Уникайте ненавмисного включення інструменту. Не переносьте включений в мережу інструмент, утримуючи палець на кнопці вимикача. Перед тим як вставляти вилку в розетку, завжди переконайтеся, що вимикач інструменту вимкнений.

17. Додатковий провід поза приміщеннями. Поза приміщень використовуйте спеціально для цього призначений, що має відповідне маркування кабель.

18. Будьте уважні. Зосередьтеся на що проробляється роботі. Розсудливо ставитеся до роботи. Не користуйтеся приладом, якщо не можете зосередитися.

19. Для швидкої перевірки інструмент на предмет можливих пошкоджень. Перед подальшим використанням електроінструменту необхідно ретельно перевірити працездатність захисних пристроїв або злегка пошкоджених частин. Перевірте, чи вільно функціонують рухомі частини, не затискаються і чи не пошкоджені вони. Всі складові частини повинні бути правильно з'єднані між собою і виконані всі умови забезпечення бездоганної роботи приводу електроінструменту. Пошкоджені захисні пристрої і деталі повинні бути кваліфіковано відремонтовані або замінені в спеціалізованому сервісі, якщо в інструкції не написано інакше. Не працюйте з інструментом, вимикач якого не включається або не вимикається.

20. Використовуйте тільки те приладдя та приставки, які вказані в інструкції або у чинному каталозі. Використання інших приставок і іншого приладдя чревате для Вас травмою.

21. Ремонтувати електроінструмент дозволяється тільки електроспеціалістам. електроінструмент відповідає певним вимогам з безпеки. Ремонт повинен проводитися фахівцями з електротехніки, в іншому випадку з'являється можливість нещасного випадку.



24 Травня 2011 p.
©http://briz.if.ua/