Івано-Франківщина: в установах виконання покарань відбулися заходи до вшанування рідної мови


З метою виховання глибокої поваги і пошани до духовного скарбу нації – мови, формуванні національної свідомості та гідного відзначення Міжнародного дня рідної мови,  20 лютого в установах виконання покарань управління ДПтС України в Івано-Франківській області відбулися просвітницько-виховні заходи.

Вчителі української мови та літератури для засуджених провели відкриті тематичні уроки, на яких розповідали про корені походження українського слова та перші спроби письма, про духовні надбання рідної мови та її роль у консолідації суспільства, про відомих поетів і письменників, які у своїх творах оспівували велич і красу української мови. Засуджені також не залишилися осторонь та підготували реферати про багатство мови, яке втілюється в прислів’ях, загадках, приказках, піснях, колискових.

Для поглиблення знання про свою державну мову із неповнолітніми ув’язненими Івано-Франківського слідчого ізолятора проведено бесіду, в ході якої їх ознайомили із поняттями “мова” і “слово”, про можливість спілкування та передачу своїх почуттів і переживань за допомогою мови. Підліткам розповіли про українські обряди та звичаї. За допомогою мови ми бережемо свою історію, передаємо нащадкам неоціненні скарби свого минулого та сучасного.23 Лютого 2015 p.
©http://briz.if.ua/