ПАТ «Івано-Франківськгаз» попереджає, нехтування правилами безпеки використання газу – небезпечно для життя


Як показує досвід, в опалювальний період кількість нещасних випадків, пов’язаних з використанням природного газу в побуті та закладах з масовим перебуванням людей - зростає. Причинами трагедійта нещасних випадківнайчастіше стають: несправні системидимовихта вентиляційнихканалів,самовільневстановлення, заміна і підключення газових приладів, а також залишенебез нагляду ввімкнене газове обладнання чи використання його не за призначенням.

Причини та шляхи запобігання нещасних випадків днями на спільній нараді обговорили головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський, головні інженери районних управлінь газового господарства та начальник інспекції територіального управління Держгірпромнагляду та промислової безпеки в Івано-Франківській областіЮрій Лукань.

«Використання побутових газових приладів при зниженні температури зовнішнього повітря, сильних поривах вітру та надмірних опадах вимагає постійного контролю наявності тяги в димовихта вентиляційнихканалах, у тому числі і при роботі опалювальногогазовогообладнанняу нічний час. Адже різкі зміни кліматичних умов можуть стати причиною виведення з ладу газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід, і як наслідок - отруєння чадним газом»,- пояснює заступник голови правління-головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Працівники газового господарства рекомендують споживачам, при сильних морозах і снігопадах позапланово проводити огляд оголовків димових та вентиляційних каналів, очищати їх від снігу та льоду, а чергову перевірку та очищення каналів довіряти тільки фахівцям, які мають дозвіл ДержгірпромнаглядуУкраїни на проведення відповідних робіт.

Окрім того, слід пам’ятати, що опалення житлових приміщень побутовими газовими плитами супроводжується утворенням смертельно небезпечного для організму людини чадного газу, наявність якого в приміщенні неможливо визначити через відсутність кольору та запаху. Він засвоюється кров’ю в сорок разів швидше,ніж кисень, людина втрачає свідомість, після чого настає смерть. Саме тому використовувати газові прилади не за призначенням категорично заборонено.

Попри те, що в порівнянні з минулим роком, на Прикарпатті відмічені позитивні тенденції щодо зменшення кількості нещасних випадків при використанні газу в побуті, статистика по Україні є невтішною. Лише в січні місяці трапилося 10 нещасних випадків, 19 осіб постраждало від отруєння чаднимгазом, з них 6 загинуло.



13 Лютого 2015 p.
©http://briz.if.ua/