Неповнолітніх ув’язнених Івано-Франківського слідчого ізолятора навчали вирішувати конфлікти без поразок


Всі ми не застраховані від нерозуміння і неприйняття, оточуючих нас людей, що нерідко призводить до конфліктів, з усіма наслідками, які з цього випливають. Як вийти з  ситуації конфлікту конструктивно і зберегти позитивні стосунки з іншою особою, йшлося на тренінговому занятті, яке проводилося 3 лютого з неповнолітніми ув’язненими Івано-Франківського слідчого ізолятора.

Початком будь-якого конфлікту завжди є словесна перепалка, і якщо ні однією зі сторін не вдається переконати противника в своїй правоті, то це неминуче призводить до подальшої ескалації конфлікту. Тому найнадійнішою формою вирішення проблем взаєморозуміння між людьми є діалог. У результаті саме діалогвуникненні конфліктів видається найбільш ефективним методом, до якого ніколи не пізно вдатися.Мета тренінгового заняття – навчити дітей конструктивних форм поведінки та основ комунікації, покращення навичок уважно слухати. Під час заняття підлітки вчилися, як правильно керувати своїми емоція, як вести переговори, розглядали способи вирішення конфліктних ситуацій. За допомогою наочних прийомів неповнолітнім порушникам намагалися показати, що вирішення конфліктної ситуації має бути спокійним, етичним, гуманним та максимально відповідати очікуванням конфліктуючих сторін.

Враховуючи процес зростання, виховання і становлення неповнолітніх як особистості, дуже важливо вчасно вжити заходів у запобіганні конфліктних ситуацій серед підлітків, оскільки прояв агресії і вихід у конфліктну ситуацію дуже негативно позначається на психологічному стані особистості, на процесі спілкування з однолітками,  що в майбутньому веде до некерованої психологічної ситуації.

Ірина Косюк, практичний психолог Івано-Франківського слідчого ізолятора



4 Лютого 2015 p.
©http://briz.if.ua/