Вшанували полеглих бійців із сотні «Чайка»УПА


У с. Верхній Майдан відбулося вшанування пам’яті загиблих вояків Української Повстанської Армії сотні «Чайки».

На захід прийшли  жителі  Верхнього Майдану та навколишніх сіл, керівництво району,  вояки  Надвірнянського районного проводу ОУН – УПА ім. генерала Романа Шухевича.

Представники духовенства , за участю отеця-декана УГКЦ Івана Качанюка біля могили повстанцям відправили панахиду, та спільно з громадськістю району  хвилиною скорботи вшанували пам'ять всіх загиблих за волю України. 
«Історія часто повторюється.  Ми згадуємо сотню «Чайки», бо вони є для нас героями і людьми, на яких ми повинні рівнятися. Їхня жертва була недаремою. Товариство пам’ятаймо їх і, найголовніше, будьмо гідними тих людей, які загинули тут. Слава Україні!», - сказав перший заступник голови районної державної адміністрації Андрій Крицький,

На заході прозвучали патріотичні пісні у виконанні гурту "Соколи" відділу освіти РДА, гурту "Заграва", «Скарбниця» с. Гвізд,  колядки ансамблю «Горицвіт» та церковного хору села В. Майдан. Також авторський вірш – посвяту Героям Небесної Сотні, - прочитав Ярослав Гайдаш. 
 
Довідково:

Зі спогадів очевидців: «7 січня 1945 року, на Різдво, сотня «Чайки» перейшла в  Верхній Майдан, де ще застали курінь «Іскри». Він знявся з постою і пішов у бік  Парища, а його сотня залишилася у селі. Десь о третій годині дня більшовики напали на село. Почався бій, сили чекістів переважали. Намагаючись прорвати кільце оточення і не ризикувати життям жителів села, повстанці почали прориватися до лісу, де натрапили на засідку. Майже усі загинули в нерівному бою, 70-80 людей, ніхто не міг точно їх порахувати. У цьому бою поліг сотенний «Чайка», чотовий «Місько». Ті повстанці, які відступали до села, дивом уціліли.

Тіла загиблих повстанців місцеві мешканці поховали у спільній могилі.

Курінний «Іскра» поклявся відомстити за смерть друга «Чайки». Через два тижні він заманив більшовиків у засідку. Повстанці вбили їхнього командира, спалили танкетку, знищили близько 50 совітів».2 Лютого 2015 p.
©http://briz.if.ua/