Економлячи на освіті, влада економить на майбутньому Укаїни - Володимир Клюс


Про це заявив член Політради Партії Розвитку України, опозиційний політик Володимир Клюс.

«Уже минув майже місяць з того часу, як прийняли основний кошторис країни. Про недоопрацювання та мінуси бюджету на 2015 рік говорилось більше, ніж про переваги. Та чи є вони взагалі? Податок на бідність, скорочення соціальних виплат, жорстка економія та затягування пасків – ось що маємо натомість. Зміни торкнулись кожної галузі, їх вплив вже відчувають сотні тисяч українців», - наголосив політик.

За його словами, в прийнятому держбюджеті є багато нюансів, які зачіпають освітянську сферу, котру без перебільшення називають рушієм прогресу та розвитку країни.

«Під призмою амбітних реформ йде скорочення годин як для вчителів, так і викладачів у ВНЗ. Економлячи на освіті влада економить на майбутньому України. Вчені та науковці, які мають українське походження, дали світу дуже багато, однак умов для реалізації свого потенціалу в нашій державі не існує. Саме тому так масово українські випускники виїжджають закордон, шукаючи там кращих умов для самореалізації», - зазначив Володимир Клюс.

Він звернув увагу на те, що заплановані на 2015 рік реформи у галузі освіти залишають бажати кращого.

«До прикладу, закон №76-VIII скасовує мораторій на закриття шкіл, тобто норму про те, що закриття шкіл у сільській місцевості може бути лише за згодою територіальної громади. Батьки дітей, які мешкають у малонаселеній сільській місцевості (а таких малокомплектних шкіл близько п’яти тисяч в Україні) змушені будуть шукати варіанти, в яку школу прилаштувати свою дитину і як їй туди добиратись. Адже всі знають, що зі шкільними автобусами проблема вирішиться нескоро, їх масово використовують замість БМП та танків в зоні АТО», - заявив Клюс.

«Більше того, в бюджеті є значне зменшення фінансування підручників, тож з наступного навчального року оплату шкільних книг перекладають на батьківські плечі», - додав він.

За словами політика, крім усього розмір пенсії наукових та науково-педагогічних працівників зменшено з 80% до 60% від відповідного заробітку.

«Влада економить не там, де треба. Якщо рухатись в напрямку Європи – то необхідно зробити все можливе, аби наш інтелектуальний потенціал працював на наше благо», - резюмував Володимир Клюс.



29 Січня 2015 p.
©http://briz.if.ua/