УДАР вшанував жертв політичних репресій


Голова івано-франківського «УДАРу» Юрій Соловей, депутати мівськради Ігор Росипайло, Володимир Чорноус та ін. взяли участь у заходах з вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні. Без будь-якої політичної символіки партійці поклади квіти до меморального пам’ятника у «Дем’яновому лазі», помолились за жертв політичних репресій.

«Ми прийшли схилити голови на могилах тих, кого вбили. Бо кожен українець має знати завдяки кому відбулась наша країна.», - заявив під час відвідин «Дем’янового лазу» голова міської організації партії Юрій Соловей.

Головне для українського народу - знайти точку примирення та зробити висновки з нашої трагічної історії. Тому усе суспільство, і передусім молодь, має пам’ятати про події минулого та вшановувати жертв режиму, для того, аби не дозволити повторення подібного. Лише відвідавши такі місця, як «Дем’янів лаз», Биківня та ін., можна усвідомили те страшне горе, яке принесли сталінські часи, - вважають в «УДАРі».

Поряд з цим, політики повинні припинити спекулювати на трагічних сторінках нашої історії. Зокрема, використовувати під час вшанування пам’яті людей, які загинули, партійну символіку. Адже політичні гасла провокують людей та створюють соціальну напругу. А заробляти політичні дивіденди на спогаді про розстріляних та закатованих українців як мінімум аморально.

Пам’ять про страшне горе, яке прийшло в тисячі українських родин, про скалічені долі жертв режиму – має стати уроком для всіх, у тому числі – для політичних та державних діячів.

*Дем'янів Лаз – урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в'язнів з тюрми НКВД. Розстріли проводили в кінці червня перед відступом радянських військ в 1941 році. Під час розкопок тут знайшли людські кістки і змогли ідентифікувати 524 осіб. Для 22 із них вдалось встановити особу, робота в архівах СБУ дозволила визначити імена іще 400[1].

В 1970 році після передачі на Радіо Свобода місцевий ландшафт змінили важкою технікою (екскаватори, бульдозери), щоб завадити майбутнім спробам пошуків. Попри це, в 1989 році було проведено успішні розкопки, які організувало місцеве відділення «Меморіалу»[2]. В 1998 році недалеко від поховань відкрили меморіальний комплекс «Дем'янів лаз».



21 Травня 2012 p.
©http://briz.if.ua/