Відбувся семінар-нарада з питань реалізації пілотного проекту “Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні”


25 грудня у приміщенні Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася робоча семінар-нарада з питань реалізації пілотного проекту “Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні”, який діє уже більше п’яти років на Прикарпатті.

Ціллю і завданням пілотного проекту стало реагування на підліткову злочинність за допомогою поліпшення надаваних послуг на місцевому рівні, що спрямовані на запобігання скоєнню злочинів неповнолітніми. Завдяки зусиллям Проекту у місті представниками структур, що залучені до роботи з дітьми, які перебувають у конфлікті із законом, був створений та діє Центр відвідування для дітей та молоді, які перебувають у конфлікті з законом на базі Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Первинна цільова аудиторія Центру відвідування – неповнолітні, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі і знаходяться на обліку кримінально-виконавчої інспекції.

У роботі семінару взяли участь представники служби у справах дітей Івано-Франківського міськвиконкому Зоя Іванівна Сливка, Тетяна Романівна Гищук, працівник кримінальної міліції у справах дітей УМВС в областіМар’ян Підхомний, представники кримінально-виконавчої інспекції управління пенітенціарної служби області Роман Михайлович Костриба, Світлана Вікторівна Лузгіна та міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Леся Дмитрівна Дикун, Ірина Михайлівна Лущак.

Леся Дмитрівна, яка керувала роботою семінару, представила удосконалену модель співпраці соціальних служб, міліції, КВІ, суду з впровадження реабілітаційного механізму для молоді, яка знаходиться у конфлікті із законом та вказала на багатовекторний характер роботи з реалізації Проекту. Учасники семінару обмінювалися напрацюваннями у питанні розробки програм для молоді з профілактики правопорушень, проведення тренінгів, підготовки звітніх матеріалів при розгляді справ у суді.

Про хід реалізації пілотного проекту стосовно неповнолітніх, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції м. Івано-Франківська прозвітував начальник сектору КВІ управління пенітенціарної служби області Роман Костриба. У його виступі йшлося, зокрема, про застосування методики оцінки ризику скоєння повторного правопорушення і супроводу справ неповнолітніх, які конфліктують з законом.

Ця методика, - зазначив Роман Костриба, - призначена для визначення форм і методів роботи, які допомагатимуть утримати підлітка від вчинення нового правопорушення. Застосування у роботі з неповнолітніми порушниками, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції цієї методики дає змогу визначити потреби неповнолітніх та скласти план проведення соціально-виховної роботи з ними.

У ході обговорення було акцентовано увагу на проблемних моментах втілення Проекту та намічено шляхи їх вирішення.

Оксана Лаврів, для БРІЗ26 Грудня 2014 p.
©http://briz.if.ua/