Опалювальний сезон завершиться достроково?


Через урядову постанову робота підприємств комунальної теплоенергетики опинилась під загрозою.

Про це повідомив директор державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго Василь Рущак. За його словами, через два місяці підприємство може зупинитися. Річ у тім, що ще у вересні уряд вніс зміни до порядку розрахунків за газ, ввівши так зване розщеплення коштів. З 1 січня кошти, які надходитимуть на рахунки підприємства, автоматично йтимуть на оплату спожитого газу.

«Якщо так буде, то за місяць-другий підприємство зупиниться. Не буде грошей ні на зарплату, ні на податки, ні на пальне, – каже В.Рущак. – Тому ми звернулися до галузевої асоціації, обласного управління житлово-комунального господарства, мінрегіонбуду і Кабміну з проханням внести зміни в цю постанову».

Водночас В.Рущак поінформував, що рівень розрахунків «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за спожитий газ становить 80%, при середньому по області на рівні 58% і по Україні – 56%. Разом з тим, загальна дебіторська заборгованість перед підприємством становить 62 млн. грн. У цю суму входить невідшкодована так звана різниця в тарифах для населення у розмірі 1 млн. 280 тис. грн. і 27 млн. грн. – для бюджетних організацій за період з 2011 року, відшкодування якої не передбачене жодними документами.

З огляду на таку ситуацію, підприємство посилило претензійну роботу з боржниками. На стягнення заборгованості з населення подали позовів до судів на 21 млн. грн. і на 2,4 млн. – з юридичних осіб. Ще 7,2 млн. грн. боргують «Теплокомуненерго» підприємства-банкрути. За ухваленими судами рішеннями про стягнення заборгованостей, за словами В.Рущака, наразі вдалося отримати лише 15% від заборгованих сум.

Така ситуація і загроза можливого припинення роботи «Теплокомуненерго» стурбувала міську владу. Керівникові підприємства міський голова Віктор Анушкевичус доручив підготувати лист за його підписом до галузевого міністерства з проханням про внесення змін до згаданої урядової постанови і поінформував, що уже мав розмову з цього приводу із заступником міністра. А заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Руслан Гайда вважає, що уряд своєю постановою спричинив колізію в законодавстві. «Таке враження, що права рука не знає, що робить ліва. Адже державний регулятор затвердив тариф «Івано-Франківськтеплокомуненерго», в якому передбачено, скільки і куди коштів повинно йти. Скільки за газ, скільки на господарську діяльність, і у тарифі є захищена інвестиційна складова», – наголосив Р.Гайда.

Стах МІРЧУК, Західний кур'єр від 30 гркдня



25 Грудня 2014 p.
©http://briz.if.ua/