Відповіді на найактуальніші запитання щодо вимкнень електропостачання на Прикарпатті


У зв’язку з енергодефіцитом в єдиній енергетичній системі України в Івано-Франківській області щодня застосовують Графіки аварійних вимкнень електропостачання. Незважаючи на постійне інформування, у споживачів ПАТ «Прикарпаттяобленерго» постійно виникають запитання щодо вимкнень. Пропонуємо відповіді на найбільш гострі з них:

Чому запроваджуються Графіки аварійних вимкнень?

Графіки аварійних вимкнень запроваджуються за умов виникнення енергодефіциту, коли Графіки обмеження потужностей та самовільне зменшення споживання електроенергії не дає результату.

За яким принципом обирають кого включати в Графіки, а кого ні.

Чому одні люди сидять без світла, а у інших воно є?

У Графіки аварійних вимкнень заведені всі лінії 6-10 кВ, які живлять побутових та промислових споживачів. В Графіки не включаються лінії від яких живляться об’єкти життєзабезпечення, такі, як лікарні, великі котельні, водозабори тощо.

Чому не вимикають Калуш?

Нашій області пощастило, адже ми отримуємо електроенергію від двох енергосистем – Єдиної енергетичної системи України та Європейської енергетичної системи, до якої входить так званий Бурштинський енергоострів. Дефіцит потужності є тільки у Єдиній енергетичній системі України, він спричинений браком палива та зупинкою блоків на ТЕС через кризу на сході. Тому вимкнення проводяться тільки в одній половині області. Калуський, Рожнятівський, Долинський, Галицький, Рогатинський, Галицький райони, частина м. Івано-Франківськ та частина Богородчанського району живляться від Бурштинського енергоострову. Тут немає дефіциту, тож вимкнень немає. У іншому випадку – вимкнення б зачіпали всю область.

Чому не відключають Буковель від світла? Курорт світиться яскравими вогнями…

У нас є декілька великих енергоємних споживачів з якими ми працюємо в індивідуальному порядку. Це і «Інтерплит», «Надвірнанафтогаз», «Нафтохімік Прикарпаття» і «Скорзонера» (Буковель). Усі вони чітко виконують наші вимоги і обмежують споживання електроенергії за нашою вказівкою. Буковель щодня обмежує споживання на 4 МВт. Комплекс повністю забезпечений резервним живленням і «вогні» - це результат роботи дизельних генераторів, які повністю забезпечують комплекс.

Скільки часу тривають вимкнення?

Вимкнення одних споживачів тривають до двох годин. Далі споживачі, що заведені під Графіки аварійних вимкнень, чергуються.

Чому у мене нема світла, а в сусіда через дорогу є?

Це означає, що сусід заживлений від іншої лінії, яка не включена в Графіки аварійних вимкнень, або він буде вимкнутий в інший час згідно Графіків.

Чому ви не попереджаєте про вимкнення?

Ми не попереджаємо про вимкнення, тому що і самі не знаємо коли прийде команда застосовувати Графіки. Але ми сформували Графіки таким чином, щоб споживачі могли орієнтуватися, кого будуть вимикати і в який час дня.
Як тільки ми отримуємо вказівку вимикати, ми інформуємо споживачів через соціальні мережі Facebook та Twitter, надсилаємо смс-повідомлення тим споживачам, що зареєстровані у нашій системі, тобто раніше зверталися у кол-центр, або вказали свій номер телефону при укладанні договору, даємо повідомлення через радіо та корпоративний сайт.

Чому у будинку світла нема, а ліфт працює?

Ліфт живиться від іншої лінії, яка не заведена під Графіки аварійних вимкнень.

Скільки часу триватимуть вимкнення?

Ми не знаємо, рішення про вимкнення приймає ДП «НЕК «Укренерго». Наразі компанія інформує про постійний енергодефіцит у розмір від 700 до 2400 МВт через нестачу палива та несправність блоків на Теплових електростанціях.

Чи будуть вимикати світло на Новий рік?

Ми не знаємо чи будуть вимкнення у Новорічну ніч.
Ви вимикаєте світло, бо це вам вигідно!
Вимкнення світла для обленерго не вигідні. Перше – недопродана продукція і неотримані доходи від продажу електроенергії, друге – цими вимкненнями ми спрацьовуємо ресурс обладнання, розбиваємо комутаційні апарати, третє – ми несемо витрати на роз’їзди бригад, які проводять частину вимкнень і на оповіщення споживачів. Тому заяви, що це нам вигідно – абсурд. 



20 Грудня 2014 p.
©http://briz.if.ua/