«Не можна вирішувати державні проблеми за рахунок незаможних громадян» - Володимир Клюс


«У парламенті стикнулися інтереси громадян та олігархів, які є основними спонсорами партій «проєвропейської більшості». Про це свідчить нещодавно оприлюднений проект державного бюджету України на 2015 рік», - вважає опозиційний політик, член Політради Партії розвитку України Володимир Клюс.

Він наголошує, що у проекті закону про державний бюджет на наступний рік, який відправили на доопрацювання, виписані положення, за якими весь тягар реформ лягає на плечі звичайних громадян. Натомість олігархи залишають за собою ту економічну систему, яка має на меті в контексті зубожіння та непопулярних реформ отримувати колосальні прибутки, як це робилось раніше.

«Звісно, наразі всі сфери в нашій державі потребують реформування. Українці підготували себе і до непопулярних реформ. Однак непопулярними вони мають бути для всіх. А виходить так, що бідні стануть ще бідніші, а багаті – ще багатшими».

Володимир Клюс зауважив, що скоротять кількість дитсадків та шкіл, де навчаються менше 30 дітей, а ставка для вчителів збільшиться із 18 до 20 годин на тиждень, натомість про надбавки можна забути.

«Плануються зміни і в пенсійній сфері. Однак, слід розуміти, що, збільшуючи пенсійний вік, зменшиться можливість працевлаштування у молодих фахівців, які могли б працювати ефективніше на відновлення економіки країни. Підвищення пенсійного віку може завдати серйозного удару по рівню соціального захисту українців та економіці країни в цілому, що є неприпустимим при такому рівні життя та кризі, яка набирає обертів. До того ж, середній вік життя українців ледь дотягує до позначки «70». У чоловіків – ще менше. Виходить, що багато жителів нашої країни можуть просто не дочекатися виходу на пенсію… Перш, ніж робити такі завідомо неправильні кроки, необхідно зробити все, аби збільшити тривалість життя людей. В цьому питанні левова частка належить саме медицині, яка також переживає не найкращі часи» - зазначив політик.

Він додав, що Мінфін пропонує скасувати студентські стипендії усім, окрім сиріт та інвалідів, також планується запровадження обов’язкового дев’ятирічного навчання, позбавлення учнів початкових, інклюзивних та спеціальних класів права на харчування. Таким чином, влада повністю перекладає тягар зубожіння на громадськість, реакція якої на такі «зміни» може бути вкрай неоднозначно.

«Влада повинна зосередити свою увагу на легалізації тіньового бізнесу, де найбільший обіг грошей, боротьбі із ухиленням від сплати податків, а також збільшити оподаткування для заможних верств населення. Не можна вирішувати державні проблеми за рахунок незаможних громадян. Обов’язком влади є забезпечити людей всім необхідним, а не відбирати останній шматок хліба» - підсумував Володимир Клюс.

Нагадаємо, представниками Опозиційного блоку в парламенті вже зареєстрований законопроект про скасування пенсійної реформи. Так само зареєстровано низку законопроектів, спрямованих на підвищення рівня соціального захисту пенсіонерів: збільшення мінімальної пенсії до 1898 грн., Індексація пенсій з урахуванням інфляції, а так само введення держрегулювання цін на соціально значущі продукти та медикаменти.



17 Грудня 2014 p.
©http://briz.if.ua/