Івано-Франківська та Калуська гімназії - серед лідерів освіти (Фокус)


Нещодавно журнал «Фокус» вперше представив всеукраїнський рейтинг навчальних закладів, які найкраще готують своїх учнів до вступу у вищі навчальні заклади України.

Найбільше шкіл, учні яких успішно складають зовнішнє незалежне оцінювання і мають найвищі шанси вступити у престижні вузи країни — в Києві та Львові. До такого висновку «Фокус» прийшов, проаналізувавши результати ЗНО 2011 року усіх навчальних закладів країни. Київських навчальних закладів в рейтингу найбільше — 17, і це не дивно: більшість з них не просто звичайні школи, а гімназії та ліцеї при великих університетах.

Львів і Івано-Франківськ за кількістю шкіл з високими балами ЗНО йдуть одразу за Києвом.

З майже 20 тисяч українських шкіл в рейтинг «Фокуса» потрапили всього 50. Основний критерій — якість освіти старшокласників, а саме відсоток учнів кожної окремої школи, які здали той чи інший предмет на найвищі бали — від 190,5 до 200 за шкалою ЗНО. За результатами тестування з кожного з ключових предметів — української мови і літератури, історії України, математики, фізики, хімії, біології, географії і англійської мови — «Фокус» присвоїв школам бали.

За оцінкою «Фокуса», освіта, отримана в навчальних закладах, які потрапили у ТОП 50, дасть можливість випускнику претендувати на місце в кращих вузах країни, а якість викладання в них дозволяє абітурієнтам, які їх закінчили, бути конкурентоспроможними і на міжнародному рівні.

Перша десятка кращих шкіл країни за версією журналу «Фокус» виглядає так:

1. Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті ім. Івана Франка (м. Львів).

2. Українська гімназія №1 (м. Івано-Франківськ).

3. Львівський НВК «Школа І ступеня-гімназія» (м. Львів).

4.Загальноосвітній спеціалізований санаторний інтернатний заклад II-III степенів «Ерудит» для обдарованих дітей (м. Донецьк).

5. Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (м. Київ).

6. Калуська гімназія (м. Калуш).

7. Ліцей «Інтелект» (м. Київ).

8. Горлівська ЗОШ №16 (м. Горлівка).

9. Український гуманітарний ліцей Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (м. Київ).

10. Гімназія №191 ім. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов (м. Київ).

До речі, свій неофіційний рейтинг кращих шкіл України за результатами ЗНО-2011 на початку цього року оприлюднив і журнал «Вісник тестування і моніторингу освіти» (спеціалізоване видання з актуальних проблем зовнішнього незалежного оцінювання і моніторингу якості освіти). У рейтинг потрапили 100 кращих навчальних закладів країни, він укладався виходячи з відсотка випускників, які набрали на ЗНО 173-200 балів. Калуська гімназія у цьому рейтингу посіла високе п’яте місце. Загалом в останні роки цей навчальний заклад нашого міста стабільно знаходиться на лідируючих позиціях за якістю освіти в Україні.

Директор Калуської гімназії Дмитро Бахматюк у своєму коментарі «ДП» зазначив, що рівень знань випускників цього навчального закладу є результатом високої планки і стандартів освіти, яких тут неухильно дотримуються. Основним у роботі колективу гімназії є справедливість, об’єктивність, вимогливість і доброта до дітей. Акцент робиться не лише на навчанні, але й на вихованні особистості. Від цих основних принципів гімназія ніколи не відступала, відтак її випускники традиційно досягають вагомих успіхів. Так, за 20 років шестеро випускників Калуської гімназії стали кандидатами наук, двадцять є викладачами університетів, двоє — викладачами Києво-Могилянської академії. Знання, які дає гімназія, дозволяють її випускникам без проблем вступати до престижних вузів країни. Торік усі вони за результатами ЗНО мали можливість бути зарахованими на державне замовлення.

Минулого року журнал «Фокус» оприлюднив список із 25 кращих вчителів України, які власними руками створюють в Україні школу майбутнього, вміють надихнути українських школярів на високі результати. В це число увійшов і вчитель історії Калуської гімназії Ярослав Бахматюк, до речі, єдиний педагог з нашої області.



17 Травня 2012 p.
©http://briz.if.ua/