За даними ВООЗ на гіпертонічну хворобу хворіє третина дорослого населення світу


 

Третина дорослого населення світу страждає сьогодні від підвищеного артеріального тиску. Таку статистику, зафіксовану Всесвітньою організацією охорони здоров’я, навели сьогодні, під час прес-конференції в Івано-Франківську, керівники головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, які вважають стрімке поширення гіпертонічної хвороби у світі справжньою неінфекційною епідемією.

Як стверджує начальник головного управління Микола Олінійчук, не відстає від світової статистики і Україна, де з хворобою підвищеного тиску доводиться жити 12 мільйонам громадян, і на Прикарпатті, де кількість таких хворих становить 350 тисяч осіб. «Для прикладу, - говорить пан Олінійчук, - хворих на цукровий діабет в нашій області налічується 30 тисяч людей».

При цьому загальна захворюваність на гіпертонічну хворобу в Івано-Франківській області протягом 2000 – 2011 років зросла на 98% і становить близько 31,7 тисяч випадків на 100 тисяч дорослого населення (близько 31%). Загалом по Україні ця цифра становить 32,7 тисяч на 100 тисяч дорослого населення (близько 32б7%)

За словами медичних чиновників, серцево-судинні і судинно-мозкові захворювання істотно впливають на тривалість життя населення, зумовлюючи третину причин інвалідності та дві третини всіх випадків смерті у світі. При цьому у загальній структурі смертності країн Європи та Північної Америки питома вага серцево-судинних захворювань становить 40 – 50 %, в Україні – більш, як 63%, на Прикарпатті – 69,0% серед дорослого населення і в 2011 році склали показник поширеності – 65,5 тисяч на 100 тисяч населення. Як зазначається щороку хвороби кровообігу вперше реєструються приблизно у 8% населення України та 8,5% населення області.



16 Травня 2012 p.
©http://briz.if.ua/