Головний медик Прикарпаття обіцяє здешевлення протигіпертонічних ліків на 30%


 

Лікарські препарати для лікування хворих на гіпертонію незабаром реалізовуватимуться виключно за рецептами та на третину дешевше, ніж зараз. Про це повідомив сьогодні, під час прес-конференції в Івано-Франківську, начальник головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Микола Олінійчук.

З його слів, 25 квітня цього року Прем’єр-міністр України Микола Азаров підписав постанову Кабінету Міністрів України № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Пілотний проект, початок якому поклала постанова реалізовуватиметься на всій території України з 1 червня по 31 грудня цього року з метою забезпечення доступності лікування гіпертонічної хвороби для усіх, насамперед малозахищених, верств населення.

За словами пана Олінійчука, підставою для запровадження проекту стала та обставина, що при найбільшій серед іншій хвороб захворюваності на гіпертонічну хворобу в Україні вартість протигіпертонічних препаратів в українських аптеках вдвічі перевищує вартість відповідних ліків в інших країнах Східної Європи. «Так, - розповідає начальник ГУОЗ, - вартість такого препарату, як бісопролол в таких країнах, як, скажімо, Словаччина, становить у перекладі на наші гроші 30 гривень, в той час, як в Україні ця цифра становить 60 гривень». Як наслідок, за словами пана Олінійчука, люди з підвищеним тиском не бажають приймати ліки щодня, дотримуватись необхідного режиму роботи та харчування, а натомість вважають, що пролікувавшись у лікарнях два тижні, вони виходять цілковито здоровими.

Вказаний пілотний проект реалізовуватиметься в два основних етапи. На першому етапі планується забезпечити належний персоніфікований облік хворих на гіпертонічну хворобу, запровадити рецептурний відпуск медикаментів і знизити ціни на такі ліки в середньому на 30%. Для цього буде, зокрема, сформовано перелік з 7 протигіпертонічних монопрепаратів та близько 200 створених на їх основі лікарських засобів, після чого спільними зусиллями Міністерства охорони здоров’я та Мінекономіки буде визначено граничний розмір цін на такі препарати з урахуванням граничного розміру постачальницько-збутової надбавки для оптових фірм на рівні 10% і граничного розміру торговельної (роздрібної) надбавки на рівні 25%. Контроль за дотриманням граничного розміру цін покладено на Державну службу контролю за лікарськими засобами, яка обіцяє нещадно притягувати до передбаченої законом юридичної відповідальності усіх реалізаторів, які порушуватимуть встановлені цінові обмеження.

На другому етапі реалізації проекту планується запровадити часткове бюджетне відшкодування вартості лікування гіпертонічної хвороби представникам незахищених верств населення.

При цьому, як стверджує головний лікар області, весь період впровадження проекту супроводжуватиметься інтенсивною інформаційно-роз’яснювальною кампанією як серед хворих, так і серед лікарів.   



16 Травня 2012 p.
©http://briz.if.ua/