Івано-Франківщина: про ставлення сучасної молоді до негативних явищ говорили на зустрічі з підобліковими Тлумацького РП КВІ


На сьогодні, на жаль, соціальні проблеми та негативні соціальні явища дуже тісно обступили кожного із нас. Особливе занепокоєння викликає поведінка сучасної молоді, яка у більшості своїй є далекою від правослухняної і такою, що сприяє повноцінному розвитку підлітків. Порушення відносин з батьками, психологічний клімат у сім’ї, бажання швидше подорослішати, конфлікти з однолітками – далеко неповний перелік чинників, які сприяють поширенню негативних явищ у молодіжному середовищі. Тому робота всіх без винятку суспільних інституцій та громадськості повинна бути спрямована на виявлення, усунення, нейтралізацію соціальних і психологічних чинників, що призводять до появи та загострення проблеми серед підлітків. Однак первинною ланкою цієї роботи повинна бути профілактика, яка б попередила виникнення та розвиток негативних соціальних явищ у підростаючого покоління.

З цією метою 2 грудня для підоблікових Тлумацького РП КВІ провели семінар-тренінг “Профілактика негативних явищ серед осіб молодіжного віку, засуджених до покарань не пов’язаних із позбавленням волі”. Захід відбувся у приміщенні Тлумацького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням його фахівців.

Захід спрямований на підвищення інформованості молоді про проблеми, які виникають на ґрунті розвитку негативних соціальних явищ та їх наслідки як для здоров’я так ідля повноцінного розвитку іжиттєдіяльності молодих людей.

Питання, які висвітлювались на заході, були різнобічні. Йшлося про пріоритети здорового способу життя та попередження поширення небезпечних інфекційних захворювань, зокрема гепатиту С, ВІЛ/СНІДу, туберкульозу. Організаторами заходу було порушено питання гігієнічного виховання та ризиків негативних наслідків від небезпечногоспособу життя як для самих молодих людей, яким він властивий, так і для оточуючих. Як зауважила Наталія Заячук: “На жаль, нині молодь орієнтована не на ведення здорового способу життя, а пасивне проведення часу: перегляд не зажди корисних для розвитку телепередач, гри в комп’ютерні ігри, відвідування нічних клубів. Здоров’я в цьому рядку займає далеко не першу позицію. Тому наше завдання якомога більше та доступно донести молодим людям інформацію про важливість дбати про своє здоров’я змолоду”.

Окрему увагу працівниками РП КВІ було зосереджено на питаннях профілактики вчинення повторних злочинів та адміністративних правопорушень і дотримання норм правослухняної поведінки.

Про завдання соціальних служб та основні функції роботи з неповнолітніми говорив представник РЦСССДМ Андрій Гузій.

Захід пройшов у цікавій та доброзичливій атмосфері. Його учасники щиро подякували організаторам та гостям за подану змістовну інформацію. В свою чергу організатори сподіваються, що молоді люди усвідомлять цінність свого здоров’я та скористаються можливостями здорового способу життя.



4 Грудня 2014 p.
©http://briz.if.ua/