Івано-франківці проведуть "Ніч в музеї"


 

Провести ніч серед картин і статуй закликає мешканців та гостей міста Івано-Франківська Обласний художній музей, в якому завтра ввечері відбудеться культурно-мистецька акція під назвою «Ніч в музеї».

Як стверджує директор музею Михайло Дейнега, ініціатором проведення акції в Івано-Франківську став молодий працівник музею, випускник історичного факультету Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, переможець конкурсу екскурсоводів Роман Водвуд, якого надихнули подібні акції, які вже стали традицією у провідних музеях Європи. Дійство являтиме собою справжню художньо-музично-поетичну феєрію, яка розпочнеться о 21.00 годині і продовжуватиметься далека за північ.

«Ідея ночі в музеї, - розповідає пан Дейнега, – виникла у Німеччині, далі – Франція, а до 1999 року вона завоювала Європу». Її сутність полягає в тому, що у повсякденних турботах людям зазвичай нема коли завітати до музею і долучитись до світового мистецтва. Тому подібні заходи і проводяться вночі. В Україні такі ночі першими почали проводити національні музеї ще з 2009 року. Івано-франківці ж виношували ідею проведення акції цілих п’ять років і тільки зразу змогли її зреалізувати, насамперед завдяки молодим працівникам музею, які взяли на себе весь тягар організації свята.

«Я побачив таку акцію в Кракові, - продовжує директор, - десь до другої години ночі вони пускали людей до музею. Людей було дуже багато. Ми напевно в Україні щось втрачаємо, якщо наші люди не можуть прийти до музею, полишивши буденні справи».

Зі слів пана Дейнеги, івано-франківська «Ніч у музеї» матиме свої регіональні особливості. «По-перше, - зазначає він, - акція збігається з святкуванням 350-річчя нашого прадавнього міста Станіславова. Музей розташовано у найстаршій архітектурні споруді міста – Колегіаті. В зв’язку з цим ми вирішили показати історію музею. Ми запросили генерального консула Республіки Польща у місті Львові Анжея Дрозда, який розкаже про роль Потоцьких в історії Польщі. Буде також начальник обласного управління культури Володимир Федорак, який розповість про роботу музеїв України». Крім того, участь у заході візьмуть архітектор Зіновій Соколовський з екскурсом в історію Станіславської фортеці, художники Роман Бончук, який представить полотно «Місячна соната», музиканти з Києва, а історик і публіцист Іван Бондарєв повідає легенди старого Станіславова.

Свого роду родзинкою «Ночі» стане створення мистецьких полотен «Музика ночі». До цього процесу зможуть долучитись усі бажаючі.

Вхід на першу «Ніч в музеї» буде безкоштовним для всіх, та надалі, якщо свято стане традиційним, організатори планують ввести певну плату і навіть специфічний дрес-код.



16 Травня 2012 p.
©http://briz.if.ua/