Майстер-клас з радіожурналістики від професора Володимира Різуна


На кафедрі журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в рамках викладання курсу «Основи журналістики» 20 листопада професор кафедри, директор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член Національної спілки журналістів України, голова Науково-методичної комісії з журналістики та інформації при МОН України, член експертної ради ВАК України з соціальних комунікацій доктор філологічних наук Володимир Володимирович Різун провів зустріч зі студентами й розповів про реалії та перспективи журналістики в Україні. Як голова Науково-методичної комісії з журналістики та інформації МОН України Володимир Різун висловив думку щодо діяльності кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Відомий науковець відзначив професійний рівень та стрімкий розвиток порівняно молодої кафедри. За досить короткий термін вдалося досягти значних результатів: успішно працює «Лабораторія журналістської майстерності» в межах роботи якої працює Школа журналістики, відділення Малої академії наук, активно ведеться робота щодо технічного забезпечення та функціонування науково-навчальних лабораторій.Нові знання, емоції, враження і добротворчі спонуки системно приносять студентам знакові постаті, гості кафедри: Ігор Померанцев, Єгор Соболєв, відомі заслужені журналісти Прикарпаття. Лекційний виклад головних фахових дисциплін здійснюється в мультимедійному варіанті. Як зазначає завідувач кафедри журналістики Ганна Марчук журналістика в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника має практично зорієнтовані програми і є наближеною до європейських стандартів.

Зокрема, викладання навчального курсу «Журналістська етика» для студентів-першокурсників спонукає до формування високих професійних морально-етичних принципів, допоможе майбутнім журналістам долати ті етичні й моральні виклики, які стоять сьогодні перед професією. Викладання фахових дисциплін здійснюється за західною методикою: більше практичних навичок, щодня студент працює над реалізацією конкретного друкованого чи електронного проекту. Головне: відчувається, що найважливіші тут – студенти. А їх – 40 активних молодих першокурсників вчать професійної майстерності, дотримання журналістських стандартів, етики журналіста, адже саме вони і будуть формувати оригінальне обличчя національному інформаційному простору.За час навчання студент встигне сформувати солідне порт-фоліо для майбутніх роботодавців: яскраві й оригінальні власні проекти різноманітних газетно-журнальних, книжкових та електронних видань чи навіть власний сайт. Для першокурсників професор Різун провів майстер-клас з радіожурналістики. За результатами майстер-класу кожен студент підготував сюжет радіопередачі та отримав можливість презентувати його колегам. Володимир Різун – автор численних підручників і навчальних посібників, серед яких - «Літературне редагування» , «Теорія масової комунікації», «Маси», «Методи наукових досліджень у журналістикознавстві» (у співавторстві з Т.В.Скотниковою), «Лінгвістика впливу» (у співавторстві з Н.Ф.Непийводою і В.М.Корнєєвим), «Сучасна українська мова» (у співавторстві з О.Д.Пономаревим, Л.Ю.Шевченко та ін.). Широко відомі також його авторські телепередачі: «Живе слово», «Говоримо українською», радіопрограми «Право на слово», «Вечірній променад».



20 Листопада 2014 p.
©http://briz.if.ua/