Відбудеться ретельне вивчення та обговорення проекту Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років


71 голову  рад дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Івано-Франківської міської ради зібрав загальноміський семінар для тих, кому учасники конференцій в навчальних закладах, що відбулися у вересні 2014 року, доручили керувати радою закладу, як органом громадського самоврядування.

Серед питань, які 13 листопада розглянули учасники семінару, були питання нормативно-правових  засад діяльності  рад дошкільних навчальних закладів, шкільних рад та рад позашкільних навчальних закладів в Україні.

У своїй мультимедійній презентації заступник начальника управління освіти і науки Світлана Уварова особливу увагу звернула на Закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», на нині чинні Типові Положення про дошкільний навчальний заклад, про загальноосвітній навчальний заклад, про позашкільний навчальний заклад. Саме в цих документах чітко визначено систему державно-громадського управління в ДНЗ, ЗНЗ і  ПНЗ, а найвищим органом громадського самоврядування – щорічну конференцію учасників навчально-виховного процесу, яка затверджує склад ради закладу. Рада закладу діє в період між конференціями. Характерною особливістю формування шкільних рад є те, що в її складі трьома рівномірними частинами повинні бути представлені батьки, учні та вчителі (крім довкілля). Зверталося увагу і на формування піклувальних рад закладів освіти, на права та обов’язки батьків, на досвід діяльності шкільних рад в Литві. З особливою зацікавленістю учасники семінару сприйняли інформацію про опублікування на сайті Міністерства освіти і науки України проекту Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років.

Про форми і методи співпраці практичного психолога з радою навчального закладу з учасниками семінару спілкувалася голова методичного об’єднання практичних психологів міста Людмила Лугова.

Серед учасників семінару найбільший досвід керівництва шкільною радою  (вісім років) виявився у голови міської Ради батьківського самоврядування, голови ради ЗШЛ № 23 Петра Михайловича Хмельовського. Саме він розпочав дискусію про місце і роль батьківського самоврядування у визначенні пріоритетів у розвитку навчального закладу, у важливості активної участі батьків в навчально-виховному процесі та співпраці з педагогічним колективом.

Учасники семінару рекомендували усім радам дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів організувати в своїх закладах в листопаді-грудні обговорення проекту Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років та сформулювати свої пропозиції та зауваження щодо його змісту. Зазначено на важливості громадського обговорення проекту Концепції, адже вона стане в найближчому майбутньому засадничим документом реформування освіти в Україні.



18 Листопада 2014 p.
©http://briz.if.ua/