За рік існування єдиного на Прикарпатті газового музею його відвідали понад 3 тис. гостей


Як виглядає газова лампа, праска чи ліхтар – тепер знають чимало прикарпатських школярів, адже другий рік поспіль в єдиному на Івано-Франківщині газовому музеї проводяться екскурсії.

Музей був відкритий у вересні 2013 року до 140-річчя з часу заснування газового господарства.

З того часу експозицію оглянули понад три тисячі людей. Серед яких не лише учні, а й представники НАК «Нафтогаз Украни, ПАТ «Прикарпаттрансгаз», Національного університету нафти і газу, НКРЄ і навіть міжнародні делегації – керівники Краківського газового господарства. Відвідувачі з перших хвилин перебування в музеї занурюються в атмосферу минулого, адже тут представлені експонати, які відображають історію розвитку газового господарства: від виробництва світильного газу – до сучасності. У чотирьох виставкових залах розміщено понад 50 різних експонатів.

У центральній частині головного залу виставлено макет першого газифікованого приміщення – ратуші Станіславова, де власне магістрат у 1873 році прийняв рішення про будівництво газового заводу. Окрім того, тут представлені найрідкісніші експонати колекції: газова праска, лампа та ліхтар, датовані кін. ХVII- поч. ХІХ ст.

«Цікавою для відвідувачів є виставка лічильників у другому залі. Це прилади виготовлені протягом півтори століття в різних країнах Європи. Всі вони відмінні за розміром та формою. Найстарішим у колекції є лічильник, датований 1896 роком. Він був встановлений у будинку по одній із перших газифікованих вулиць нашого міста – Липовій, тепер Шевченка», – розповідає екскурсовод музею ПАТ «Івано-Франківськгаз» Лілія Каракозова.

Ще однією родзинкою цього залу є перша газова реклама – проекційні скельця 1920-х років. Їх демонстрували у кінотеатрах перед показом фільму.

Створено в музеї і прототип ванної кімнати початку ХХ століття, в якій знаходиться газовий водонагрівач, виготовлений майже 100 років тому.

Останній ж виставковий зал – праобраз кухні середини минулого століття, головним експонатом якої є одна з перших газових плит, що працює на зрідженому паливі.

«Відвідувачі нашого музею не тільки знайомляться з історією та діяльністю нашої компанії, а й вивчають минуле нашого краю та країни. Адже Станіславів – це одне з перших міст України, яке було газифіковане», - каже Лілія Каракозова.

Експозиція музею постійно поповнюється. Зараз працівники ПАТ «Івано-Франківськгаз» розшукують газовий холодильник, тож будуть раді допомозі.

За інформацією ПАТ "Івано-Франківськгаз" 



7 Листопада 2014 p.
©http://briz.if.ua/